Polskie ePłatności

20-lecie Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego

Nexera

Jubileusz 20-lecia świętuje radomszczański oddział Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego. Jubileuszowa uroczystość odbyła się 15 października w Miejskim Domu Kultury.


Dotychczasową działalność wspominał prezes prezes Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego Oddział Terenowy w Radomsku – Wiesław Gościej. Przypomniał m.in. biblijną zasadę – „łaknącemu dać jeść, pragnącemu dać pić, przychodnia przyjąć, chorego odwiedzić, do przebywającego w więzieniu pójść” – którą kieruje się Stowarzyszenie.

Nie zabrakło występów artystycznych, życzeń, wyrazów sympatii i upominków od i dla zaproszonych gości. Prezydent Radomska Jarosław Ferenc przekazał też list gratulacyjny. – Życzę Państwu satysfakcji z wykonywanej pracy oraz zapału przy podejmowaniu nowych wyzwań, a podopiecznym by zawsze z sympatią i wzruszeniem wspominali swój udział w zadaniach realizowanych przez Stowarzyszenie – czytamy w nim.

Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne Oddział Terenowy w Radomsku niesie pomoc potrzebującym, chorym i niepełnosprawnym. Dysponuje profesjonalną kadrą instruktorów, psychologów, pedagogów, rehabilitantów oraz wolontariuszy.

Szczególnie ważna jest praca na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Prowadzi Warsztaty Terapii Zajęciowej, które przygotowują do samodzielnego życia i prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie, rozwijają dojrzałość społeczną i emocjonalną czy kompetencje zawodowe podopiecznych. ChSD to również pomoc dla bezdomnych i ubogich, wydawanie odzieży i żywności.


(fot. UM)


Czytaj też: Jesteś przedsiębiorcą i szukasz kontaktów biznesowych?

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD