Polskie ePłatności

3 mln na budowę Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Radomsku

Nexera

Ponad 3 mln zł – to kwota dofinansowania jaką otrzymało Miasto Radomsko na budowę Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego. Środki pochodzą z Funduszu Solidarnościowego w ramach programu resortowego Ministra Rodziny i Polityki Społecznej pn. “Centra Opiekuńczo-Mieszkalne” – Moduł I. Wartość całego zadania to ponad 5 mln zł.


Głównym celem programu jest pomoc dorosłym osobom niepełnosprawnym ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności lub orzeczeniem traktowanym na równi z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności poprzez zapewnienie usług zamieszkiwania w formie pobytu całodobowego lub pobytu dziennego. Realizatorem zadania będzie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku.

W Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnym w Radomsku, które powstanie przy ul. Inwestycyjnej przewidzianych jest 20 miejsc dla uczestników Programu, w tym 14 miejsc pobytu całodobowego i 6 miejsc pobytu dziennego. Wszystkim uczestnikom pobytu całodobowego zostaną udostępnione pomieszczenia jednoosobowe, a ich powierzchnia będzie wynosiła minimum 20 m². Liczba osób z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności lub orzeczeniem traktowanym na równi z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności będzie co najmniej 40% uczestników Centrum.

To bardzo ważna i potrzebna inwestycja dla miasta i jego mieszkańców. W nowym Centrum pomoc i wsparcie otrzymają osoby z niepełnosprawnością, a także ich opiekunowie poprzez opiekę wytchnieniową. Będzie to budynek nowoczesny z dużymi pokojami i osobnymi łazienkami, dostosowanymi do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową – podkreśla prezydent Jarosław Ferenc.

Środki wnioskowane z Funduszu Solidarnościowego wynoszą 3 058 014,00 zł. Natomiast Miasto Radomsko ze środków budżetowych na inwestycję przeznaczy 2 370 906,55 zł.

Planowany termin zakończenia zadania to koniec czerwca 2023 roku.Czytaj też: „Mikrogranty w Łódzkiem”. Środki trafią do radomszczańskich organizacji

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD