32. Finał WOŚP: światełko do nieba oraz występy artystyczne [FOTO i VIDEO]

Reklama

Równo o godz. 20 w niedzielę, 28 stycznia w całym kraju rozbłysły “Światełka do nieba” – kulminacyjny moment 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w Radomsku w postaci pokazu laserowego. Radomszczański sztab WOŚP mieścił się w Miejskim Domu Kultury, w którym przez cały dzień odbywały się występy artystyczne oraz inne atrakcje.


Na chwilę obecną radomszczanie zebrali 167 805,20 zł. Ostateczną kwotę poznamy po rozliczeniu e-skarbon.

Cel 32. Finału WOŚP to „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Mottem zbiórki jest „Tu wszystko gra OK!”. Tegoroczny finał dedykowany jest zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Na scenie widowiskowej MDK podczas niedzielnego finału WOŚP wystąpiły zespoły artystyczne MDK oraz lokalni artyści. Były pokazy taneczne Studia Tańca Etiuda, zaprezentowały się też Tęczowe Nutki, Dominik Żulicki, Studio wokalne MDK, Anna Baryła z zespołem. Na zakończenie swój koncert zagrały dziewczyny z Musical Souls.

Oprócz tego w sali plastycznej można było zobaczyć zwierzęta egzotyczne, z którymi chętni mogli zrobić sobie zdjęcie. Odbyły się też pokazy sprzętu ratownictwa technicznego i medycznego przygotowane m.in. przez Państwową Straż Pożarną w Radomsku, OSP Stobiecko Miejskie, OSP Bogwidzowy. Można było zmierzyć sobie ciśnienie, cukier i skorzystać z porad dietetyka. Komendę Powiatowej Policji w Radomsku reprezentował Komisarz Błysk. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 przygotowała loterię. Były również stoiska z gadżetami WOŚP oraz stoisko WOPR Radomsko.

Natomiast rano odbył się Godzinny Bieg po Schodach, którego trasa prowadziła schodami wieżowca przy ul. Piastowskiej 14 w Radomsku. Organizatorem wydarzenia był Kolarsko-Biegowy Klub Sportowy Radomsko przy współpracy z Miejskim Domem Kultury w Radomsku i Zespołem Placówek Oświatowo-Wychowawczych.

Na zakończenie 32 finału WOŚP o godz. 20 przed budynkiem domu kultury odbyło się światełko do nieba w postaci pokazu laserowego.
Czytaj też: 32. Finał WOŚP: Godzinny bieg po schodach w Radomsku [FOTO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD