40 lat minęło, czyli jubileusz PSP nr 1 w Radomsku [FOTO]

Reklama

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Radomsku istnieje już od 40 lat. Ten okrągły jubileusz społeczność szkolna świętowała 17 lutego.


Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w intencji szkoły. Następnie w szkolnej sali gimnastycznej odbyła się uroczysta gala. Zaproszono wielu gości, w tym dyrektorów, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi, którzy pracowali w szkole w ciągu minionych 40 lat. Nie zabrakło również absolwentów oraz rodziców uczniów.

Podczas spotkania wspominano wydarzenia z historii szkoły, osoby, które zarządzały placówką, przypomniano sukcesy uczniów. Wzruszeń dostarczyły także wspomnienia absolwentów i nauczycieli szkoły. Były anegdoty, wzruszające słowa, podziękowania, gratulacje, życzenia oraz prezenty.

Jubileusz uświetnił bogaty program artystyczny z udziałem nauczycieli i uczniów szkoły. W trakcie uroczystości goście obejrzeli również pokazy UKS Zapaśnik oraz występ grupy tanecznej Majery.

Zwieńczeniem jubileuszowego spotkania był polonez zatańczony przez uczniów, nauczycieli i sympatyków szkoły, a także, jak na urodziny przystało, tort.

Szkoła bardzo się zmieniła przez ten czas. Pamiętajmy, że jak zaczęła funkcjonować, to istniało coś takiego, jak kreda i czarna tablica. Teraz tablice są białe i pisze się na nich markerem. Używamy też interaktywnych monitorów. Mamy też nowoczesne zajęcia, jak nauka kodowania czy programowania. Ponadto realizujemy rozmaite projekty, jak Laboratoria Przyszłości, na które otrzymujemy wsparcie z rządowych programów – wyliczał dyrektor PSP nr 1 Marek Biesiada.

Inicjatywa budowy PSP nr 1 była odpowiedzią na potrzeby społeczne. Wcześniej dzieci zamieszkujące osiedle Tysiąclecia musiały uczęszczać do odległych i przepełnionych szkół w innych częściach miasta. Budowa dużej i nowoczesnej placówki, rozwiązało problem oraz zapewniło uczniom bezpieczną drogę do szkoły. Co ważne w budowę oraz przygotowania do jej otwarcia włączyli się sami mieszkańcy, by 1 września 1982 roku wybrzmiał pierwszy dzwonek.

Przez lata szkoła się rozwijała i rozrastała, tworząc nowe sale dydaktyczne, pracownie, dużą salę gimnastyczną, boiska i bieżnię. Od początku jej istnienia cieszyła się bardzo dobrą opinią mieszkańców, i tak jest do dzisiaj. Mimo trudności, jakie napotkała na przełomie wieków, dzięki wysiłkom nauczycieli udało się zachować jej odrębność i wyjątkowy charakter.

Przez wszystkie lata istnienia placówka nie tylko kształciła, ale też rozwijała pasje i zainteresowania swoich uczniów, szczególnie na arenie sportowej, a dziś także artystycznej. Jest szkołą nowoczesną i przyjazną, pielęgnującą tradycję oraz dobre imię swojego patrona Bolesława Chrobrego.


Czytaj też: “Z Logistyką na Ty” – XIV Konferencja Logistyczna w “Drzewniaku” w Radomsku [FOTO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD