8. edycja Trail Kamieńsk odbędzie się 11 lutego. Trwają zapisy

Reklama

Trwają zapisy do 8. edycji biegu zimowego “Trail Kamieńsk”, który odbędzie się 11 lutego. Co roku impreza przyciąga na start kilkuset zawodników z całej Polski, którzy na dwóch dystansach zmierzą się na najwyższej górze w centralnej Polsce.


6 km czy 30 km

Zimowy bieg na Górze Kamieńsk to dwie trasy o długości 6 km i 30 km. Na obu dystansach obowiązują limity uczestników, dla 6 km to 150 osób, a dla 30 km – 300. Zapisy trwają na stronie wydarzenia www.ultrakamiensk.pl

Start i meta zlokalizowane są na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji Góra Kamieńsk. Zawodnicy do pokonania mają m.in. stok narciarski oraz liczne zbiegi i podbiegi, które zlokalizowane są na trasie. Start w imprezie to okazja do sprawdzenia się na ciekawych trasach o sumie przewyższeń odpowiednio +/- 290m dla 6km oraz +/- 890 m dla 30 km. Dokładne mapy tras dostępne są na stronie zawodów.

Pamiątkowa chusta i wyjątkowy medal

Trail Kamieńsk wyróżnia się spośród innych imprez nie tylko specyfiką tras, ale również oprawą wydarzenia. Tradycyjnie na mecie wszyscy uczestnicy otrzymują pamiątkowe gliniane medale, zaprojektowane i wykonane przez Warsztat Gancarski Rodziny Konopczyńskich z Bolimowa.

Oficjalna premiera tegorocznego medalu jeszcze przed nami, ale już dziś możemy zapewnić, że będzie to wyjątkowa pamiątka na mecie, która wyróżni się na tle innych medali w kolekcji biegaczy – mówi Bartłomiej Sobecki, dyrektor Trail Kamieńsk.

Uczestnicy dystansu 30 km otrzymają również w pakiecie pamiątkowe wielofunkcyjne chusty, których projekt przedstawia wyposażenie obowiązkowe, które należy zabrać ze sobą na trasę.Góra Kamieńsk

Góra Kamieńsk to całoroczny kompleks rekreacyjno-sportowy, stanowiący jedną z największych atrakcji regionu. Wysoka na niemal 400 m n.p.m. góra została usypana przez zwałowarki Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów. Dawniej było to zwałowisko zewnętrzne, na którym składowany był nadkład pochodzący z bełchatowskiej kopalni. Sztucznie uformowane, najwyższe wzniesienie w tej części Polski zostało przez PGE GiEK w pełni zrekultywowane poprzez zalesienie oraz zagospodarowanie dla celów całorocznej rekreacji.

Organizatorem 8. Trail Kamieńsk jest Stowarzyszenie Bądź Aktywny. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.ultrakamiensk.pl


Czytaj też: MDK w Radomsku zaprasza na premierowe filmy do Kina Pasja

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD