80 MIEJSC PARKINGOWYCH MA POWSTAĆ PRZY NOWEJ PŁYWALNI. TO DUŻO, CZY MAŁO?

Reklama

Osiemdziesiąt miejsc parkingowych planuje utworzyć Urząd Miasta w Radomsku przy nowej pływali, którą chce wybudować przy ul. Św. Jadwigi Królowej. To dużo, czy mało? Zdania są podzielone.

Władze miasta wypowiadając się o inwestycji ph. nowy basen dużo mówiły o atrakcjach, jakie się w nim mają znaleźć. Ilość miejsc parkingowych przy nowej pływali stanowiła natomiast temat tabu. Kurtyna spadła, kiedy magistrat ogłosił przetarg na wyłonienie firmy, która podejmie się budowy nowego miejskiego basenu. Jak się okazuje inwestor – Urząd Miasta w Radomsku planuje na potrzeby nowej miejskiej pływalni zabezpieczyć 80 miejsc parkingowych. To dużo czy mało?

– Według mnie to zdecydowanie za mało. Moim zdaniem należałoby pomyśleć o zwiększeniu ich co najmniej o połowę. Tym bardziej, że już jest problem z zaparkowaniem samochodu przy miejskiej hali sportowej, w pobliżu której ma powstać nowa pływalnia – zauważa pro prezydencki radny Artur Werner.

–  To jest kwestia dyskusyjna. Patrząc przyszłościowo, można by było pokusić się o stwierdzenie, że tych miejsc parkingowych powinno być więcej. Pytanie jest tylko takie: czy ten teren na to pozwala? Co ważne, przypomnę, że koncepcja basenu proponowana przez poprzedniczkę obecnego prezydenta, przewidywała rozbudowę istniejącej pływalni przy ulicy Leszka Czarnego, a tam jak wiadomo miejsc parkingowych byłoby zdecydowanie mniej. Dlatego uważam, że przy nowej pływalni za którą optują obecne władze miasta, problemu z miejscami parkingowymi być nie powinno – twierdzi z kolei – ot paradoks – opozycyjny radny Rafał Dębski.

– Według mnie jest to wystarczająca ilość. Trzeba zwrócić uwagę na jedną rzecz. Ten basen będzie zlokalizowany na osiedlu mieszkaniowym. Dlatego też założyliśmy sobie, że znaczna część osób korzystających  z tego obiektu nie będzie musiała korzystać z samochodu, bo dotrą na basen pieszo  – mówi z kolei prezydent Jarosław Ferenc, który jednocześnie zauważa, że jeżeli zaistnieje potrzeba, to miejsc parkingowych przybędzie. – Zakładając, że ten teren będzie się rozwijał, ponieważ w przyszłości chcemy tam wybudować też lodowisko, to pewnie jeszcze jakieś miejsca parkingowe tam powstaną. Tym bardziej, że teren ten rozwojowo może być powiększany – dodaje.

Przetarg na nową pływalnię został ogłoszony w minionym tygodniu. Rozstrzygnięcie zaplanowano na koniec maja. Co do pieniędzy, sprawa wygląda następująco. 7 mln złotych magistrat pozyskał z zewnątrz. 5 mln złotych zostało zabezpieczone w budżecie miasta. Zatem kwota, którą na dziś dysponuje prezydent to 12 mln złotych. Zadanie oszacowano natomiast na blisko 26 mln złotych. A trzeba mieć na uwadze to, że koszty prac budowlanych w ostatnim czasie – co przy każdej nadarzającej się okazji powtarza wiceprezydent Jacek Belka – znacznie wzrosły.

Zatem, nie miejsca parkingowe, a brak pieniędzy na budowę basenu może stanowić problem…

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD