SPORT

900 KILOMETRÓW HISTORII LESZKA CZARNEGO

Już jutro o godzinie 8.00 rusza rajd rowerowy „Śladami Leszka Czarnego”. Przed radomszczańskimi rowerzystami stoi nie lada wyzwanie – w 10 dni przejadą ponad 900 kilometrów. Po drodze będą poznawać historię Leszka Czarnego oraz promować Radomsko.

Celem wyprawy zorganizowanej przez Miasto Radomsko i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji jest promocja Radomska, jego historii i teraźniejszości oraz poznanie kulturowych pamiątek polskiego średniowiecza – okresu, w którym żył i działał książę Leszek Czarny.

– Jutro jedziemy do Chęcin. Mamy do pokonania ponad 90 kilometrów. Dalej ruszamy do Kielc, gdzie spotkamy się z przedstawicielami urzędu miasta oraz przeprowadzimy pierwszą akcję promocyjną Radomska, która polegać będzie na rozmowie na temat Radomska z mieszkańcami i turystami – wyjaśnia koordynator rajdu Artur Kwiatkowski z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomsku, dodając jednocześnie, że podobne akcje przeprowadzone zostaną w Sandomierzu, Tarnowie, Krakowie oraz prawdopodobnie w Bochni.
Dziennie cykliści będą pokonywać dystans ponad 80 kilometrów. Rajd odbędzie się na trasie: Radomsko – Maluszyn – Chęciny – Kielce – Bodzentyn – Wąchock – Nowa Słupia – Opatów – Sandomierz – Tarnobrzeg – Szczucin –  Solec Zdrój – Wiślica – Tarnów – Bochnia – Kraków – Ojców – Smoleń – Ogrodzieniec – Bobolice/Mirów – Złoty Potok – Radomsko.

Bieżące postępy rajdu rowerowego „Śladami Leszka Czarnego” będzie można obserwować na facebookowym profilu wydarzenia, dostępnym w tym miejscu.

(info: UM w Radomsku)

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close