Magdalena Spólnicka

95-lecie powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Blakowej

W niedzielę (14 sierpnia) przy szkole w Woli Blakowej (gmina Lgota Wielka) zebrały się jednostki staży OSP oraz poczty sztandarowe. Rozpoczęto tym uroczystości obchodów 95-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Blakowej.


Po przemarszu rozpoczęła się Msza Święta w intencji strażaków oraz ich rodzin. Po mszy i uroczystym pochodzie,uroczystości kontynuowano na placu strażnicy OSP: powitano gości honorowych, wszystkich strażaków i tych którzy pomogli w organizacji wydarzenia – w tym złożono podziękowania dla koła gospodyń wiejskich „Ogniowo”. Następnie przestawiono rys historyczny OSP i odbyły się przemówienia okolicznościowe, aby zakończyć formalne uroczystości wpisem do księgi pamiątkowej.

Wydarzenie otworzył wójt gminy Lgota Wielka Jerzy Kotlewski oraz prezes OSP z Woli Blakowej mgr Piotr Nita. W wydarzeniu brały udział jednostki straży pożarnej z okolic powiatu. Obecni byli również radni gminy oraz Małgorzata Dzwonek- wójt gminy Dobryszyce. Edyta Sapis-Drozdek z Rady Powiatu Radomszczańskiego reprezentowała Starostwo oraz poseł na Sejm Annę Milczanowską.

O godzinie 16:00 rozpoczęła się część artystyczna z myślą o mieszkańcach Woli Blakowej i pobliskich miejscowości.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD