95% mieszkańców województwa łódzkiego ma już punkt szczepień

Reklama

95% procent dorosłych mieszkańców łódzkiego ma zapewniony dostęp do punktu szczepień przeciwko COVID19 blisko swojego domu. Mieszkańcy 147 gmin i miasta Łodzi do szczepienia będę w większości w placówkach POZ, w których leczą się na co dzień – zapewnia Anna Leder, rzecznik prasowy ŁOW NFZ.

W piątek (11 grudnia) NFZ zakończono, trwający od 4 grudnia, nabór do Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Placówki, które chciały dołączyć do programu, składały elektroniczne formularze. Najwięcej wniosków złożyły placówki POZ.

Jeszcze w grudniu placówki potwierdzą gotowość do szczepień

Placówki, które pozytywnie przeszły kwalifikację, otrzymają elektroniczne potwierdzenie i dołączą do programu.

Najpóźniej do 28 grudnia placówki wyłonione w naborze mają być gotowe – organizacyjnie i kadrowo – do wykonania szczepień. Z tego powodu ostateczna lista miejsc, w których będą przeprowadzane szczepienia, może się jeszcze zmienić.

Dodatkowe nabory w 54 gminach w Łódzkiem

Łódzki Oddział Wojewódzki  NFZ – tak jak inne odziały NFZ w Polsce – w piątek, 18 grudnia, rozpoczął dodatkowy, lokalny nabór do Narodowego Programu Szczepień.

W Łódzkiem prowadzony jest nabór w 54 gminach, w których jeszcze nie ma punktu szczepień albo takich punktów szczepień jest za mało. W niektórych przypadkach wynika to ze specyfiki gminy, np. gmina wiejska Radomsko, której pacjenci korzystają głównie z placówek w mieście Radomsku czy gmina Łęczyca, której mieszkańcy korzystają z poradni w mieście Łęczycy.

Chcemy ułatwić korzystanie ze szczepień mieszkańcom dlatego także w tych gminach, dlatego czekamy na chętnych do prowadzenia szczepień przeciwko COVID19. Przyjmujemy formularze zgłoszeniowe do 22 grudnia, do północy. Ocena złożonych wniosków potrwa do 24 grudnia – dodaje rzecznik.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD