UKS Zapaśnik z 3 miejscem w Mistrzostwach woj. mazowieckiego młodzików, kadetów i juniorów w Radomiu

UKS Zapaśnik w pierwszym starcie po wakacyjnej przerwie wziął udział w Mistrzostwach woj. mazowieckiego młodzików, kadetów i juniorów organizowanych w Radomiu. Radomszczański klub drużynowo zajął trzecie miejsce, a indywidualnie zawodnicy zdobyli 2 złote i po 3 srebrne i brązowe medale.

Organizowanych w Radomiu Mistrzostwa woj. mazowieckiego młodzików, kadetów i juniorów 7 września, wystartowali zawodnicy UKS Zapaśnik Radomsko. Do Radomia wybrała się 10-cio osobowa reprezentacja radomszczańskiego klubu. W pierwszym po wakacyjnej przerwie starcie widać było głód rywalizacji wśród naszych zawodników.

Chodź do Radomia jechaliśmy raczej bez wywierania nadmiernej presji, to chłopcy pokazali charakter i wolę walki, zdobywając imponujące 8 medali. Tym samym potwierdzili, że okres pracy podczas wakacji nie poszedł na marne i treningi na zgrupowaniach dały oczekiwany efekt w postaci wygrywanych walk z mocnymi przeciwnikami. Sukcesy naszych zawodników nie byłyby możliwe bez wsparcia naszych darczyńców z miastem Radomskiem i prezydentem naszego miasta na czele, za co bardzo dziękujemy – mówi po występie w mistrzostwach woj. mazowieckiego prezes UKS ds sportowych Mirosław Szyler.

Radomszczanie zdobyli 2 złote i po 3 srebrne i brązowe medale. To dało wysokie III miejsce w klasyfikacji drużynowej za gospodarzami – RCSZ „Olimpijczyk” Radom oraz PTC Pabianice.