Sanepid: woda w Radomsku bezpieczna do spożycia

Reklama
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku poinformowało, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Radomsku wydał w piątek (12 września) komunikat, w którym stwierdzono pełną przydatność do spożycia wody dostarczanej z urządzenia wodociągowego Radomsko.
Decyzja została podjęta na podstawie wyników badań próbek pobranych 9 września 2025 roku. Obejmują one obszar dostaw wody do odbiorców przy ulicach: Pana Tadeusza, Telimeny oraz Zaścianek.
Tym samym odwołano wcześniejsze zalecenia, obowiązujące od 5 września, które wskazywały, że wodę należy spożywać wyłącznie po wcześniejszym przegotowaniu i schłodzeniu.
– Aktualne wyniki badań nie wykazały żadnych zagrożeń. Woda jest bezpieczna i nadaje się do picia bez dodatkowej obróbki – podkreślono w komunikacie.
To dobra wiadomość dla mieszkańców wymienionych ulic, którzy przez kilka dni musieli zachowywać ostrożność w korzystaniu z wody wodociągowej.
Czytaj też: Trudna awaria ciepłownicza przy ul. Jagiellońskiej. Dostawy ciepła wrócą wieczorem