NAGRODZENI ZA POMYSŁ, TRADYCJĘ I PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

Reklama

VII edycja Radomszczańskiego Konkursu Przedsiębiorczości za nami. Od samego początku głównym organizatorem wydarzenia jest Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Radomsku.

Tegoroczna edycja zorganizowana została w czterech kategoriach, których adresatami byli zarówno przedsiębiorcy, jak i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

– Kategorie Produkt Roku i Rodzinna Firma Roku skierowane były do przedsiębiorców. Natomiast kategorie Pomysł na Biznes i Pomysł na produkt przeznaczone były dla młodzieży – wyjaśnia prezes RIHP Witold Świtkowski, który zapytany, dlaczego Izba stawia na młodzież odpowiada: – Chcemy uczulić i uwrażliwić młodzież, na biznes. Zależy nam na kontakcie z młodzieżą, ponieważ za klika ci ludzie będą tak pracownikami, jak i pracodawcami. Ponadto zależy nam na jak najlepszej współpracy ze szkołami. Chodzi o to, aby w zakładach pracy młodzież szkoliła się pod kątem przyszłego miejsca zatrudniania – mówi W. Świtkowski.

DSCN0220

Laureaci VII edycji Radomszczańskiego Konkursu Przedsiębiorczości:

Pomysł na Biznes:  

  • Sylwia Kowalska  – Hotel dla zwierząt „Pchełka” ZSE w Radomsku

Pomysłem na biznes jest uruchomienie hotelu dla zwierząt, który mógłby być miejscem opieki dla pupili pod nieobecność właścicieli lub w razie nagłej potrzeby oddania ich pod opiekę. Hotel przyjmował będzie wszystkie zwierzęta domowe przez cały rok. Zagwarantuje im zabawy, opiekę na najwyższym poziomie, także weterynaryjną. W ofercie znajdą się także usługi psiego fryzjera oraz behawiorysty.

  • Kacper Olczyk –Air Soft Gun Arena „Zastrzyk adrenaliny” II LO w Radomsku

W regionie popularne stały się rozgrywki paintball jednak nie ma nigdzie brata-bliźniaka paintball’a czyli ASG. Celem firmy byłoby stworzenie pola osadzonego w budynku. ASG połączone z polem wewnątrz budynku stanowi zupełną nowość w regionie. Najbliżej Radomska, takie pole znajduje się w Łodzi. Warto dodać, że ten typ rozrywki jest poszukiwany przez młodzież jak i dorosłych a także przez firmy, które czasem używają tego typu atrakcji jako spotkań integracyjnych dla pracowników.

  • Karina Pawelec – „Per Aspera” II LO w Radomsku

Pomysł uczennicy to mały zakład robótek ręcznych: malowane kubki i koszulki, robione stroiki, kartki okazyjne, prezenty na różne okazje, biżuteria, szeroko pojęte „wielkie origami”, wszelakie dekoracje do mieszkań, obrazy. W większości prowadzony byłby przez uczniów – licealistów, pasjonujących się malarstwem, rękodziełem i innymi gałęziami sztuki. Takie miejsce byłoby skrzynią pełną pomysłowości. Wiele tematyk dla osób w różnym wieku, co przyciągnęłoby klientów, oferując m.in. prezenty i ozdoby.

Pomysł na Produkt

Sylwia Kowalska – Pokój zagadek „ENIGMA” ZSE w Radomsku

Pokój zagadek to miejsce rozrywki dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Pomysł na produkt oferuje świetną zabawę i rozrywkę, a przy tym ćwiczenie kreatywności i spostrzegawczości. Kluczem do sukcesu jest praca w grupie, która może liczyć od 2 do 5 osób. Zabawa polega na rozwiązaniu szeregu łamigłówek, złamaniu kodów i szyfrów pozwalających uwolnić się z zamkniętego pokoju. Byłaby to innowacyjna usługa, która obecnie nie jest oferowana w mieście.

Aleksandra Dratwińska, Karolina Mądra – Sala multimedialna z dostępem do internetu
w Zespole Szkół Elektryczno – Elektronicznych ZSE-E w Radomsku

Sala powstałaby na miejscu obecnej świetlicy. Wyposażona zostanie w wygodne siedziska, stanowiska komputerowe. Uczniowie mogliby spędzać w niej swój czas wolny, oczekując na zajęcia. W sali znajdowałaby się konsola do gier, którą uczniowie wygrali w konkursie Microsoftu. Jej urządzeniem zajęliby się uczniowie wspierani przez nauczycieli.  Szkoła mogłaby liczyć na rabaty kupowanych mebli biurowych i puf dzięki istniejącym porozumieniu partnerskim z firmą JYSK. Będzie to miejsce nie tylko do zabawy, ale i nauki oraz do zdobywania doświadczenia.

DSCN0213

Firma Rodzinna Roku 

Piekarnia Zbigniew Łyczko – zdobywca statuetki

Firma produkuje i sprzedaje pieczywo oraz wyroby cukiernicze. Od uruchomienia działalności prowadzona przez rodzinę Łyczko. Tradycja zapoczątkowana przez Czesława Łyczko, który od 1970 r. prowadził piekarnię w Radomsku. Kontynuatorem jej jest syn Zbigniew, którego piekarnia mieści się w Radomsku przy ul. Przedborskiej 35 i od 1992 r. działa jako samodzielny podmiot. Produkcja oparta na tradycyjnej recepturze i technologii oraz naturalnych surowcach daje gwarancję stałych, wieloletnich klientów. Zatrudnia 12 pracowników, w tym osoby odbywające praktykę zawodową.

Green Park Spółka z o.o. (wyróżnienie)

Działalność w zakresie zagospodarowania terenów zieleni, usługi komunalne. Kapitał zakładowy spółki pozostaje w rękach rodziny, której członkowie stanowią jej pion kierowniczy. Wykonuje zamówienia publiczne. Usługi są dostępne dla kontrahentów 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Pracownicy mają wpływ na sposób wykonania i zaplanowania pracy. Firma jest członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Uprawy i Ochrony Drzew. Jej trzon stanowią wykształceni leśnicy, rolnicy, ogrodnicy, a także inżynierowie ochrony środowiska, co było bazą uruchomienia działalności.

Zakład Cukierniczy Krzysztof Krakowski (wyróżnienie)

Pracownia cukiernicza zajmuje się wyrobem ciast, ciastek, tortów i lodów na indywidualne zamówienie klientów  oraz sprzedawanych we własnej cukierni. Pomysłodawcą i założycielem firmy jest Marian Krakowski , który w 1969 r założył w Radomsku pionierską pracownię cukierniczą. W 1981 roku powstała S.C. Krakowski Marian i Krzysztof prowadzona przez ojca i syna, a od 2013 r. syn  Krzysztof Krakowski prowadzi firmę samodzielnie, w czym wspiera go żona. Od początku funkcjonowania firma stawia na wysoką jakość i różnorodność oferowanego klientom asortymentu. Produkowane tu wyroby cukiernicze nie zawierają chemii, polepszaczy, utrwalaczy i wzmacniaczy smaku. W ciągu ponad pięćdziesięciu lat swojego istnienia firma wpisała się na stałe w krajobraz lokalnego rynku i dała się poznać jako producent oferujący wysokiej jakości produkty.

Produkt Roku

Panaceum Fitness – zdobywca statuetki za kompleksowy klub fitness

Miejsce w klubie znajdą zwolennicy treningów na wolnych ciężarach, treningów kulturystycznych, Cross FIT, Cyclingu Spiningu, fitnessu oraz wszelkich form aktywności ruchowej. Oferuje pierwsze w powiecie saunarium oraz powierzchnie wynajmowane przez przedsiębiorców działających w branży zdrowia, urody i rekreacji. Współpracuje z ośrodkami naukowymi, m.in. AWF Wrocław, AWF Gdańsk oraz lokalnymi dostawcami materiałów budowlanych, reklamowych. Organizuje oraz uczestniczy w masowych imprezach, także charytatywnych (m.in. Charytatywnego Maratonu Zumby, Rajdu Patriotycznego”, IV edycji biegu na orientację). Zawodnicy klubu odnoszą sukcesy na arenie ogólnopolskiej w zawodach kulturystycznych, crossfitowych.

Firma Tados Firek (wyróżnienie) za renowację zabytkowego obiektu „DWÓR SŁUPIA”

Na początku 2011 r. zrujnowany dwór kupił od Skarbu Państwa jego obecny właściciel Pan Zbigniew Firek. Dzięki jego inwestycjom i energii zabytkowy dworek odzyskał swoją urodę z czasów największej świetności i przeżywa dziś swoją drugą młodość. Do dyspozycji gości oddano m.in.: salę restauracyjną do 110 osób, salę bankietową do 60 osób, salę VIP do 20 osób, salę konferencyjną dla 40-50 osób, „Salę Parkową” do 350 osób, chatę grillową, kawiarnię i restaurację z tarasem oraz w części hotelowej 14 pokoi 1- oraz 2- i 3-osobowych w standardzie hotelu ***. W Dworze Słupia organizowane są m.in.: przyjęcia weselne, komunijne, chrzciny, 18-tki, bankiety, spotkania biznesowe, szkolenia, konferencje, imprezy integracyjne, kolacje wigilijne i inne.

Nadzory, rzeczoznawstwo, projekty Zdzisław Barański (wyróżnienie) za budynek przeznaczony na działalność handlową, usługową oraz mieszkalną przy ul. Rolnej 6.

Zaprojektowany i wybudowany jako obiekt będący siedzibą biura projektowego wielofunkcyjny budynek czterokondygnacyjny o wysokim standardzie i nowoczesnym wykończeniu lokali przeznaczonych pod działalność handlową, usługową, biura oraz apartamenty mieszkalne. Podczas budowy wykorzystano najnowsze rozwiązania techniczne z uwagi na zastosowane materiały i technologie. Dzięki wkomponowaniu nowoczesnej bryły otaczające ją budynki na atrakcyjności zyskał teren wokół obiektu.

„Solarprojekt Construction (wyróżnienie) za największą elektrownię fotowoltaiczną w Polsce

Solarprojekt Construction oddała do użytku dachową elektrownię fotowoltaiczną o mocy 400 kWp. Firma wykonała zarówno projekt jak i zrealizowała całą budowę. Elektrownia powstała na dachach dwóch hal produkcyjnych o łącznej powierzchni ok. 8 500m². Zastosowane zostało profesjonalne monitorowanie i sterowanie do systemów rozproszonych. Firma zajęła I miejsce w kategorii produkt w dziedzinie ekologii, ochrony środowiska, odnawialnych źródeł energii w XV edycji konkursu Jurajski Produkt Roku.

Nagroda specjalna: Metalurgia S.A. za łączenie tradycji z nowoczesnością.

Galę, podczas której wręczono nagrody uświetnił występ stypendystów Fundacji Inicjatyw Kulturalnych.

Relacja z imprezy w wydaniu „Pomiędzy Stronami” z 28 kwietnia.


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD