RODZINA Z GMINY ŻYTNO BEZ DACHU NAD GŁOWĄ. POTRZEBNA POMOC

Reklama

Ośmioosobowa rodzina państwa Łysakowskich ze wsi Borzykowa w gminie Żytno została bez dachu nad głową. W nocy 3 lipca 2018 r. ich dom doszczętnie spłonął. Władze gminy zwracają się z prośbą o pomoc poszkodowanej rodzinie.

– Rodzina Państwa Łysakowskich utraciła dorobek całego życia. W związku z tą tragedią zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli oraz przedsiębiorców, z prośbą o wsparcie finansowe jak i rzeczowe. Potrzebne są zwłaszcza materiały budowlane na odbudowę domu, odzież dla chłopców wieku 4 i 5 lat, ubrania dla dwóch szczupłych mężczyzn oraz trzech kobiet (rozmiary od 42 do 46), wózek inwalidzki specjalny stabilizujący młodzieżowy (waga chłopca ponad 40 kg) oraz pampersy dla osoby niepełnosprawnej (rozmiar 6 dziecięcy) – mówi sekretarz gminy Żytno Mieczysław Zyskowski.

Wszystkie osoby chcące przyłączyć się do pomocy rodzinie, którą spotkała tragedia mogą dokonywać wpłat na otwarty rachunek bankowy w Banku Spółdzielczym w Żytnie.

Nr konta: NRB 86 8267 0009 2001 0000 0420 0006

z dopiskiem „pomoc dla rodziny Łysakowskich”

Darczyńcy proszeni są o kontakt w sprawie wyżej wymienionej pomocy rzeczowej oraz zbiórki pieniędzy z Kierownikiem GOPS w Żytnie lub Sekretarzem Gminy pod nr tel. 504 193 139.

Rusza punkt zbiórki darów dla pogorzelców!

Starostwo Powiatowe w Radomsku uruchamia PUNKT ZBIÓRKI POMOCY DLA RODZINY ŁYSAKOWSKICH. Każdy, kto chce pomóc rzeczowo 8-osobowej rodzinie, która została bez dachu nad głową, może przynosić najpotrzebniejsze rzeczy do naszego urzędu.

A potrzebne jest wszystko – buty, pościel, kocyki, poduszki, ręczniki, ubrania dla trzech kobiet w wieku ok. 50 i 30 lat, oraz dzieci 2.5 i 4 lata i trzech dorosłych mężczyzn na rozmiar M, L i wzrost ok. 170 cm. Ważne aby były to rzeczy nowe, lub mało używane.

Do budynku Starostwa Powiatowego w Radomsku można przynosić środki czystości i żywność z długim terminem przydatności! (kasze, mąki, makarony, konserwy itp.). Potrzebne jest wszystko to, z czego sami korzystamy na co dzień.

Niezbędne są także pampersy dla osoby niepełnosprawnej (rozmiar 6 – dziecięce)., a przede wszystkim wózek stabilizujący (waga chłopca ponad 40 kg), bo ten, który był w użyciu niepełnosprawnego syna, spłonął.

– Bardzo prosimy, aby rzeczy były opisane, co w nich się znajduje. Jeśli ktoś chciałby przekazać nowe meble, łóżka czy sprzęt AGD i RTV bardzo prośmy o kontakt z referatem ds. zdrowia i polityki społecznej pod numerem telefonu 44 685-89-16/17 – mówi rzecznik prasowy starostwa Wioletta Bąk-Kempa.

Punkt zbiórki pomocy dla pogorzelców działa w godzinach pracy urzędu w pok. 22 i 23. W późniejszych godzinach można zostawić paczki na portierni.


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD