Akcja straży pożarnej w Radomsku “Czad i Ogień. Obudź czujność” [FOTO]

Reklama

Na sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku był dziś czad i ogień! A konkretniej “Czad i Ogień. Obudź czujność”, bo taki tytuł nosiła kampania edukacyjno-informacyjna zorganizowana przez Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku.


Tematyką była szeroko pojęta prewencja pożarowa. Wydarzenie zgromadziło ok. 750 uczniów z klas ponadpodstawowych szkół powiatu radomszczańskiego. W ramach tego wydarzenia, oprócz prelekcji edukacyjnej i koncertu “Kapeli PSP” z Sieradza ze spektaklem “Zgaś ryzyko”, rozlosowano 30 nagród, w postaci detektorów dualnych tlenku węgla i dymu. Zakup tych niezwykle przydatnych urządzeń był możliwy dzięki środkom pozyskanym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach akcji “Czad i Ogień. Obudź czujność”.

Temat jest bardzo poważny. Rocznie w pożarach w Polsce ginie 500 osób i ta liczba od wielu lat nie ulega żadnym wahaniom. 90 proc. ofiar pożarów ginie we własnych domach – 90 proc. spośród nich przez dym. Według statystyk pożary nie dzielą ludzi na biednych i bogatych, a budynki na nowe i stare. Dlatego tak ważne jest, by w każdym domu i mieszkaniu, niezależnie czy nowym, czy starym, zamontowane były czujki dymu, co podkreślał komendant KP PSP Mariusz Wojcieszko.

Akcja “Czad i Ogień” trwać będzie nadal do 15 grudnia 2023 r., dając szansę kolejnym mieszkańcom na zdobycie cennej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa.Czytaj też: Uwaga! 17 listopada przerwa w dostawie wody

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD