Reklama
SPORTZ ŻYCIA POWIATU

AKTYWNE PRZEDSZKOLAKI SĄ W GOMUNICACH

O tym, że sport to zdrowie wiedzą doskonale milusińscy z gminy Gomunice. Najmłodsi mieszkańcy gminy udowodnili to podczas wydarzenia  ph. ORLEN PRZEDSZKOLANDIA TOUR 2019, w którym  udział wzięło 200 aktywnych dziewczynek i chłopców.

ORLEN PRZEDSZKOLANDIA TOUR to jeden z projektów w ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej PRZEDSZKOLANDIA.PL. Wszystkie Aktywne Przedszkolaki są uczestnikami Drużyny Kangura, obecnej w ponad 150 miastach w Polsce. System PRZEDSZKOLANDIA.PL zapewnia rozrywkę ruchową, przeciwdziała otyłości i upowszechnia wszechstronny rozwój ruchowy, a przy okazji naucza podstaw olimpijskich dyscyplin sportu: piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej.

W gomunickiej edycji ORLEN PRZEDSZKOLANDIA TOUR 2019, udział wzięło niemal 200 Aktywnych Przedszkolaków z Gomunic i okolic.

Podczas wydarzenia rodzice przekonali się jak przedszkolaki mogą kreatywnie spędzać czas w domu dzięki ciastolinie Play-Doh, która poszerza wyobraźnię dziecka, a pomysłów na tworzenie nowych form jest nieskończenie wiele.

Instruktorom PRZEDSZKOLANDIA.PL w zabawie w sport z najmłodszymi towarzyszyli sportowcy klubów sportowych: siatkarki PGE Skra Bełchatów, GKS Bełchatów, LUKS Gomunice.

ORLEN PRZEDSZKOLANDIA TOUR to nie tylko rozrywka ruchowa, ale także wielowymiarowa edukacja dla najmłodszych. Aktywne Przedszkolaki w Gomunicach sięgnęły po kredki, aby w ramach akcji „Pomaluj świat drużyny kangura” prowadzonej wspólnie z markami: Herlitz i Pelikan rysować wszystko to, co kojarzy im się z ich czerwonym przyjacielem. Obraz, który powstanie będzie dziełem wszystkich uczestników ORLEN PRZEDSZKOLIADA TOUR 2019.

Poza aktywizacją ruchową, misję PRZEDSZKOLANDIA.PL uzupełniają między innymi zdrowe odżywianie i ekologia. Stora Enso pozwala nam łączyć te obszary i to właśnie w ekologicznych kubkach tej firmy, podajemy dzieciom wodę i zdrowe napoje. W Gomunicach Stora Enso patronatem objęła stację piłki siatkowej.

Wszystkie Aktywne Przedszkolaki otrzymały od Kangura i jego przyjaciół; dyplomy, medale i niespodzianki, które przygotowali partnerzy Orlen Przedszkolandia.

 

 

Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW