AKTYWNE STUDENTKI SENIORKI

Reklama

Radomszczańskie seniorki zrzeszone w Radomszczańskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku przy Społecznej Akademii Nauk maszerowały dziarsko z Parku Solidarności na Folwarki.

Studentki seniorki w zorganizowany przez Stowarzyszenie „Akademia Złotego Wieku” – Uniwersytet Trzeciego Wieku w Wejherowie ogólnopolski marsz nordic walking włączyły się już po raz czwarty. – Takie marsze są dowodem siły i aktywności naszego pokolenia. Ponadto, aktywność fizyczna jest popularna w naszym uniwersytecie. Trasa, którą dziś pokonujemy jest tożsama z tą, którą pokonywałyśmy w latach poprzednich. Nie jest męcząca, dlatego z jej pokonaniem nie mamy problemu – zauważa Ewa Kaczmarczyk, prezes Fundacji Aktywne Centrum Edukacji, rektor Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Radomsku.

Uczestniczki marszu (11 osób) podkreślały, iż kijki, to nie tylko bardzo dobra forma spędzania wolnego czasu, ale przede wszystkim dbanie o zdrowie.  – Taka aktywność jest potrzebna dla seniorów. Na kijkach można się wyciszyć oraz pobudzić do życia leniwe mięśnie – mówi jedna z nich.

Zanim studentki seniorki wyruszyły w trasę czekała na nie rozgrzewka przygotowana przez Elżbietę Zakrzewską. – Rozgrzewka przed marszem jest konieczna. Wykonujemy podczas niej takie ćwiczenia, aby organizm został dotleniony, a krążenie pobudzone – wyjaśnia.

Na uczestniczki radomszczańskiego marszu nordic walking po dotarciu do celu czekała niespodzianka: smaczna rybka.

 

 

 

 

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD