AKTYWNI SENIORZY SĄ WŚRÓD NAS

Reklama

Jakże często narzekamy. Gdy ciepło, że upał. Gdy pada, że ponuro. Powód do narzekania zawsze się znajdzie.  Narzekać można przecież na wszystko. Są jednak seniorzy, którzy nie narzekają i mają pełno energii. Przykładem są osoby z (+) przez swoim wiekiem zrzeszeni w Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oddział Radomsko, którzy wzorem poprzednich lat zorganizowali Dzień Inwalidy.

 Jak zauważyła prezes Danuta Kusek jest to dzień szczególny, który ma przypominać społeczeństwu, że niepełnosprawni są jego integralną częścią. – Święto to umożliwia spotkanie większej grupie osób, wymianę poglądów, rozmowę o swoich radościach, ale także problemach – zauważa.

Jednym z nich są bariery architektoniczne, ale jak podkreśliła prezes Kusek władze Radomska robią wszystko, aby z każdym rokiem było ich w mieście coraz mniej.

Dzisiejszą uroczystość swoim występem uświetnił chór „Serenada” (do kwietnia tego roku funkcjonujący pod nazwą „Złocisty Promień”) działający przy Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oddział Radomsko, którego dyrygentem jest Jan Mielczarek.

 

Podczas uroczystości nie zabrakło też życzeń od zaproszonych gości wśród których była m.in. poseł Anna Milczanowska, prezydent Radomska Jarosław Ferenc, członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego, Ewa Gajzler oraz  Dorota Sujka, przedstawiciel ES Banku, a zarazem radna miejska.

xxx

W szeregach radomszczańskiego oddziału PZERiI zrzeszonych jest 280 członków z czego 60 proc. to osoby z grupą inwalidzką.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD