Andrzej Seweryn gościem tegorocznych Dni Kina [FOTO]

Reklama

W poniedziałek, 13 listopada odbyła się uroczysta gala XVII Dni Kina. Z radomszczańską młodzieżą spotkał się wybitny aktor teatralny i filmowy, a także reżyser Andrzej Seweryn, bohater tegorocznych Dni Kina.


Dni Kina organizowane przez I Liceum Ogólnokształcące im. Feliksa Fabianiego w Radomsku, to przedsięwzięcie edukacyjne popularyzujące wśród młodzieży dorobek polskiej kinematografii, polskich twórców filmowych oraz ich sylwetki. Inicjatorką i główną animatorką projektu jest Aleksandra Kędra, nauczycielka języka polskiego w I LO.

Tradycją jest, że w ramach Dni Kina uczniowie nie tylko poznają dorobek najznamienitszych twórców polskiego kina, ale także tzw. filmową kuchnię, biorąc m. in. udział w warsztatach realizatorskich, podczas których tworzą konkursowe etiudy filmowe (najlepsze etiudy można było obejrzeć podczas gali) i warsztatach pastiszu kadrów filmowych (prace prezentowano w holu MDK).

Warsztaty, konkursy i debaty na temat twórczości wielkiego artysty trwały blisko miesiąc. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy. W przeprowadzonym w ubiegłym tygodniu konkursie wiedzy na temat życia i twórczości Andrzeja Seweryna (ze szczególnym uwzględnieniem filmów: “Śubuk”, “Ziemia obiecana”, “Dyrygent”, “Ostatnia rodzina”, “Zemsta”) wzięło udział ponad 100 uczniów z pięciu szkół ponadpodstawowych.

Na gali wieńczącej tegoroczne Dni Kina rozstrzygnięto konkursy, laureatom wręczono nagrody, a także zaprezentowane zostały efekty pracy uczestników – konkursowe etiudy filmowe. Rozmowę z Andrzejem Sewerynem przeprowadziła Jolanta Dąbrowska. Nie zabrakło trudnych pytań. Gość wydarzenia opowiadał m.in. o relacji z Andrzejem Wajdą, dzielił się opinią na temat najnowszych filmowych adaptacji w postaci “Chłopów” i “Znachora”, a także o tym kogo widziałby w poszczególnych rolach, gdyby to nowej wersji miała doczekać się “Ziemia Obiecana”.Czytaj też: Parada zabytkowych pojazdów z okazji Święta Niepodległości w Radomsku [FOTO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD