ARESZT DLA SPRAWCÓW ROZBOJU

Reklama

Dwaj radomszczanie, którzy napadli na 68 – letniego mieszkańca gminy Gomunice trafili do policyjnej celi. Jeden z agresorów podduszał ofiarę a drugi w tym czasie zabrał z kieszeni jego odzieży 50 złotych i telefon komórkowy wraz z kartą SIM.

Zgodnie z relacją składającego zawiadomienie, do zdarzenia doszło 29 sierpnia 2017 roku. Wtedy pokrzywdzony oczekiwał w parku w Radomsku na przyjazd autobusu rejsowego.

– Kiedy 68 – latek siedział na ławce podeszły do niego cztery osoby, które zaproponowały wspólne spożywanie alkoholu, na co się zgodził. W pewnym momencie jeden z nowo poznanych mężczyzn złapał 68 -latka za szyję i zaczął dusić. Natomiast drugi splądrował jego ubranie zabierając pieniądze i telefon. Pokrzywdzonym zaopiekowała się jego rodzina. 30 sierpnia policjanci zatrzymali jednego ze sprawców rozboju. Jest nim 39 – letni radomszczanin. Drugi z przestępców, 40 – latek do policyjnej celi trafił 1 września. Zatrzymani podczas rozmowy ze śledczymi przyznali się do tego przestępstwa. Stwierdzili, że byli pijani i niewiele pamiętają z tego zajścia – relacjonuje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Radomsku Aneta Wlazłowska.

Policjanci podczas oględzin miejsca zdarzenia odnaleźli kartę SIM należącą do pokrzywdzonego. W czasie posiedzeń sądu, które miały miejsce 1 i 2 września 2017 roku, sędzia zastosował wobec obu sprawców trzymiesięczny areszt. Za takie zachowanie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD