ARESZT ZA OSZUSTWA INTERNETOWE

Reklama

51 zarzutów usłyszała kobieta, która oszukiwała na portalach aukcyjnych. 21- letnia radomszczanka zamieszczała ogłoszenia sprzedaży różnych przedmiotów, których nigdy nie miała. Po otrzymaniu pieniędzy od zainteresowanych klientów nie wysyłała zamówionego towaru. W taki sposób, przez cztery miesiące bieżącego roku oszukała co najmniej 51 osób. Straty zostały oszacowane na 15 tysięcy złotych. Oszustka do policyjnej celi trafiła 18 września 2018 roku.

To kolejne już postępowanie prowadzone przez radomszczańskich śledczych, w którym podejrzaną jest 21 – latka.

– Okazuje się, że kobieta z przestępczego procederu uczyniła sobie źródło utrzymania. Pomimo wcześniejszych postępowań i licznych zarzutów stawianych przez śledczych kobieta nie zaprzestała oszukiwania klientów. Tym razem sąd zastosował wobec niej trzymiesięczny areszt. Zatrzymana na internetowych portalach ogłoszeniowych oferowała zazwyczaj do sprzedaży obuwie, odzież, torebki. Zarobione w ten sposób pieniądze wydawała na bieżące potrzeby. Śledczy ustalają jeszcze inne oszukane osoby i kwotę wpłaconych przez nich pieniędzy – mówi rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Radomsku Aneta Wlazłowska.

Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Jeżeli sprawca działał w tzw. recydywie sąd może zwiększyć karę, wówczas kobiecie będzie groziła kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP w Radomsku

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD