KULTURAZ ŻYCIA MIASTA

ATRAKCYJNY KWIECIEŃ W MUZEUM

Miesiąc kwiecień zapowiada się bardzo atrakcyjnie w Muzeum Regionalnym w Radomsku. Otwarte zostaną m.in. trzy ciekawe wystawy. Będzie można obejrzeć zabytkowe motocykle, zobaczyć jak wyglądał gabinet założyciela Muzeum, czyli Stanisława Sankowskiego oraz zaprzyjaźnić się z matematyką.

Motoryzacyjne rozpoczęcie sezonu w… muzeum

Klub Weterani Szos Radomsko zaprasza wszystkich fanów motoryzacji na rozpoczęcie sezonu. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę (7 kwietnia). Początek o godz. 13.00. Wystawa w galerii będzie otwarta do 3 czerwca.

W dniu otwarcia wystawy (7 kwietnia) odbędzie się również zlot zabytkowych pojazdów i motocykli, które będzie można oglądać na okolicznych parkingach.

„Gabinet założyciela muzeum, Stanisława Sankowskiego”

Wystawa poświęcona będzie założycielowi radomszczańskiego muzeum. Jego życiu oraz działalności historycznej. Jej uroczyste otwarcie odbędzie się w poniedziałek (8 kwietnia) o godz. 12.00 w muzeum regionalnym.

Ekspozycja wyposażona będzie w meble: biblioteczka, biurko, etażerka. Na wystawie znajdują się też fotografie rodzinne, dokumenty, liczne publikacje… Wystawa dedykowana S. Sankowskiemu będzie  ekspozycją stałą.

„Wszystko jest liczbą” – interaktywna wystawa Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego  

Wystawa, której otwarcie nastąpi 10 kwietnia (środa) o godz. 10.00 skierowana jest przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych, ponieważ odpowiada programowi nauczania matematyki, jest wspaniałym uzupełnieniem lekcji realizowanych w szkołach.

Zwiedzający będą mogli przeprowadzać fascynujące eksperymenty pobudzające wyobraźnię przestrzenną. Ekspozycja pozwoli na przyswajanie wiedzy poprzez wykorzystanie specjalnych przyrządów i urządzeń, a także gier, układanek, puzzli…  Wystawa do radomszczańskiego muzeum trafiła dzięki Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

 

 

Pokaż więcej
Carisma 2

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW