Reklama
KOMBIT-kasy
KULTURAZ ŻYCIA MIASTA

ATRAKCYJNY KWIECIEŃ W MUZEUM

Miesiąc kwiecień zapowiada się bardzo atrakcyjnie w Muzeum Regionalnym w Radomsku. Otwarte zostaną m.in. trzy ciekawe wystawy. Będzie można obejrzeć zabytkowe motocykle, zobaczyć jak wyglądał gabinet założyciela Muzeum, czyli Stanisława Sankowskiego oraz zaprzyjaźnić się z matematyką.

Motoryzacyjne rozpoczęcie sezonu w… muzeum

Klub Weterani Szos Radomsko zaprasza wszystkich fanów motoryzacji na rozpoczęcie sezonu. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę (7 kwietnia). Początek o godz. 13.00. Wystawa w galerii będzie otwarta do 3 czerwca.

W dniu otwarcia wystawy (7 kwietnia) odbędzie się również zlot zabytkowych pojazdów i motocykli, które będzie można oglądać na okolicznych parkingach.

„Gabinet założyciela muzeum, Stanisława Sankowskiego”

Wystawa poświęcona będzie założycielowi radomszczańskiego muzeum. Jego życiu oraz działalności historycznej. Jej uroczyste otwarcie odbędzie się w poniedziałek (8 kwietnia) o godz. 12.00 w muzeum regionalnym.

Ekspozycja wyposażona będzie w meble: biblioteczka, biurko, etażerka. Na wystawie znajdują się też fotografie rodzinne, dokumenty, liczne publikacje… Wystawa dedykowana S. Sankowskiemu będzie  ekspozycją stałą.

„Wszystko jest liczbą” – interaktywna wystawa Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego  

Wystawa, której otwarcie nastąpi 10 kwietnia (środa) o godz. 10.00 skierowana jest przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych, ponieważ odpowiada programowi nauczania matematyki, jest wspaniałym uzupełnieniem lekcji realizowanych w szkołach.

Zwiedzający będą mogli przeprowadzać fascynujące eksperymenty pobudzające wyobraźnię przestrzenną. Ekspozycja pozwoli na przyswajanie wiedzy poprzez wykorzystanie specjalnych przyrządów i urządzeń, a także gier, układanek, puzzli…  Wystawa do radomszczańskiego muzeum trafiła dzięki Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

 

 

Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW