BABIE LATO Z UNIWERSYTETEM TRZECIEGO WIEKU

Reklama

„Babie lato – Radomszczańska Jesień” – takie hasło towarzyszyło spotkaniu, zorganizowanemu przez Radomszczański Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Społecznej Akademii Nauk oraz Aktywne Centrum Edukacji. Podczas odbywającej się w Muzeum Regionalnym w Radomsku imprezy nie zabrakło poezji oraz piosenki biesiadnej.

Impreza była okazją do integracji studentów Radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z członkami działających na terenie powiatu radomszczańskiego stowarzyszeń i organizacji. Przede wszystkim była to jednak poetycko – muzyczna uczta. Zaprzyjaźnieni ze studentami poeci z Radomska i Końskich prezentowali swoje wiersze, nawiązujące tematycznie do jesieni. Z kolei zespoły ludowe wykonywały znane i lubiane utwory piosenki biesiadnej.

– Chodziło nam o to, by było kolorowo, żebyśmy mogli poczuć klimat nadchodzącej jesieni. Stąd też nawiązująca do tej pory roku scenografia – mówi organizatorka spotkania Ewa Kaczmarczyk.

Spotkanie było jedną z imprez, organizowanych w ramach 10-lecia istnienia Radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wzięli w niej udział poeci – m.in. Elżbieta Stępień, Elżbieta Chybalska, Karolina Łuszczyna-Nowicka i Ewa Kaczmarczyk oraz chóry: „Dziepółlanki” i „Chrzanowianki i dwa Janki”.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD