MEBIN

Badania w kierunku wirusa SARS-CoV-2 w Szpitalu Powiatowym w Radomsku

Robutkowo

Od dziś Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej Szpitala Powiatowego w Radomsku rozpoczął wykonywanie płatnych badań w kierunku wirusa SARS-CoV-2 metodą RT PCR.

Jak zrealizować badania?

1. Kontakt ze Szpitalem Powiatowym w Radomsku.

Badanie płatne w kierunku wirusa SARS-COV-2 wykonywane jest po wcześniejszym uiszczeniu opłaty w wysokości 400 zł. Badania wykonywane są od poniedziałku do piątku a także w weekendy w godzinach od 11.00 do 16:00 –w punkcie wymazowym Szpitala Powiatowego w Radomsku (obowiązuje jedna kolejka). Badanie pobierane jest po wcześniejszym okazaniu dowodu wpłaty za badanie.

2. W dniu badania.

Pacjent kieruje się bezpośrednio do punktu wymazowego (od strony budynku Oddziału Obserwacyjno – Zakaźnego, na tyłach szpitala – dwa białe kontenery). Niezbędne jest okazanie dokumentu tożsamości w celu weryfikacji danych. Pobranie wymazu materiału wykonywane jest specjalną wymazówką z okolic gardła lub nosogardzieli. Do badania nie trzeba być na czczo.

3. Wyniki testów.

Pacjent może odebrać wynik badania w dniu następnym w godzinach od 7.00 do 11.00 w Punkcie Pobrań Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej (wejście po lewej stronie od strony wejścia głównego placówki). Odbiór wyników w godzinach od 14.00 do 15.00 następuje w punkcie wydawania wyników zlokalizowanej na terenie poradni specjalistycznej (poziom zero). Odbiór wyniku badania wykonanego w sobotę będzie możliwy w niedzielę w godzinach od 7.00 do 14.00 w punkcie przyjęć materiałów do badania Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej na poziomie minus jeden placówki.

W przypadku pozytywnego wyniku testu, laboratorium przesyła zgłoszenie do właściwej stacji sanitarno-epidemiologicznej.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW