BAŁKAŃSKA MOTOCYKLOWA PRZYGODA KRZYSZTOFA PAWELCA [FOTO, AUDIO]

Reklama

Niespełna rok temu zdał egzamin na prawo jazdy kategorii A. W lutym tego roku kupił swój pierwszy motocykl. Pięć miesięcy później wyruszył w podróż życia. Mieszkający w Kamieńsku Krzysztof Pawelec przez nieco ponad 2 tygodnie przemierzył Półwysep Bałkański. Wraz z przyjaciółmi pokonał 4100 kilometrów.

O swojej wyprawie Krzysztof Pawelec opowiadał dziś w Miejskim Domu Kultury. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Klubu Podróżnika.

Krzysztof Pawelec przyznaje, że nigdy wcześniej w szczególny sposób nie pasjonowały go motocykle. Zmieniło się to w dniu 41 urodzin.

– Otrzymałem od rodziny i przyjaciół wyjątkowy prezent – opłacony kurs na prawo jazdy kategorii A. Udało mi się go ukończyć, a następnie zdać egzamin. Dwa miesiące później kupiłem pierwszy w życiu motocykl. Chciałem, aby był to motocykl, który zawiezie mnie na koniec świata. Tak zaczęła się moja przygoda z jednośladem – opowiada Krzysztof Pawelec.

Były krótsze i nieco dłuższe przejażdżki, a także częste upadki.

– Jazda szła mi coraz lepiej. Pewnego dnia wpadłem na pomysł, aby zorganizować zagraniczną wyprawę. Usiadłem z mapą w ręce i wskazałem palcem „w ciemno” na jeden z jej punktów. Padło na Bałkany – mówi Pawelec.

Podczas spotkania w Miejskim Domu Kultury Krzysztof Pawelec opowiadał o przygotowaniach do podróży, przebiegu wyprawy, wyjątkowych ludziach, których spotkał oraz wspaniałych krajobrazach.

Ponieważ Krzysztof Pawelec jest fotografem, nie mogło oczywiście zabraknąć zdjęć z podróży. Można je oglądać w Miejskim Domu Kultury.

POSŁUCHAJ: KRZYSZTOF PAWELEC O PODRÓŻY NA BAŁKANY

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD