CZY BĘDĄ ZAMYKANE ODDZIAŁY? RADNI BOJĄ SIĘ O SZPITAL

Reklama

Czy niektórzy lekarze zatrudnieni w Szpitalu Powiatowym w Radomsku wybiorą lepiej płatną pracę w innych placówkach służby zdrowia? Jeżeli tak, czy dojdzie do zamknięcia niektórych oddziałów? Nurtuje to radnych powiatowych, którzy na tak postawione pytania oczekują odpowiedzi od dyrekcji placówki i organu prowadzącego. Szybko ich nie usłyszą, ponieważ, jak mówi starosta Andrzej Plutecki: – Na takie pytania nie ma co teraz odpowiadać. Trzeba poczekać na nowego dyrektora…

Jak zauważa radny powiatowy, a zarazem ordynator oddziału pulmonologicznego w Szpitalu Powiatowym w Radomsku Włodzimierz Leszczyński, sytuacja w lecznicy do najlepszych nie należy.

– Wiem, że niektórzy lekarze pracujący w naszym szpitalu na kontraktach noszą się zmiany miejsca pracy, ponieważ nie zadowalają ich stawki, jakie mają obecnie. Rynek pracy na zewnątrz szpitala oferuje zdecydowanie lepsze środki finansowe. W tym przypadku na pewno jakaś grupa lekarzy zrezygnuje z pracy w naszym szpitalu i wybierze spokojniejszą pracę w przychodniach za większe pieniądze – podnosi radny Leszczyński, zwracając uwagę na to, iż odejście ze szpitala lekarzy może doprowadzić do zamknięcia niektórych oddziałów.  – Może dojść do takiej sytuacji, że będzie kontrakt na dany oddział, a nie będzie miał kto na nim pracować, co w konsekwencji doprowadzi do zamknięcia niektórych oddziałów – mówi W. Leszczyński.

– To nie wina tego szpitala, nie wina byłego dyrektora, to nie wina obecnej dyrekcji i nawet nie przyszłego dyrektora. To jest wina systemu, który jest wadliwy i który czeka na zreformowanie. Taka sytuacja jest w całej Polsce – odpowiada starosta Plutecki. Zwraca jednocześnie uwagę na to, iż ze wszelkimi problemami w szpitalu trzeba poczekać do wyłonienia w konkursie nowego dyrektora placówki. – Wątpliwości zawsze były i będę w szpitalu. Nikt chyba, nie myśli, że sytuacja, która jest w służbie zdrowia doprowadzi do tego, że wątpliwości znikną. Na pewno nie. A te problemy, które ma nasz szpital, tak jak mówiłem dotyczą całej służby zdrowia, a w naszym przypadku muszą poczekać z ich rozwiązaniem do momentu aż pojawi się w szpitalu nowy dyrektor – zauważa Andrzej Plutecki, starosta radomszczański.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD