Reklama
APLIKACJAZ ŻYCIA MIASTA

Będzie można korzystać z placów zabaw i biwakować w lasach

Od soboty 6 czerwca będzie można swobodnie korzystać z infrastruktury znajdującej się w lasach oraz parkach narodowych w całej Polsce – poinformował w poniedziałek resort środowiska. Oznacza to, że otwarte zostaną np. miejsca do biwakowania, czy ścieżki edukacyjne.

Ministerstwo przypomniało, że lasy zostały ponownie otwarte dla spacerowiczów 20 kwietnia. W związku z koronawirusem wcześniej zostały one zamknięte.

Mimo otwarcia lasów, nadal wyłączona z użytkowania jest mała infrastruktura leśna – place zabaw, wiaty, miejsca biwakowania ścieżki edukacyjne czy miejsca do aktywnego wypoczynku.

„W sobotę 6 czerwca zostaną otwarte i te obiekty. Odbędzie się to w ramach kolejnego – czwartego – etapu odmrażania polskiej gospodarki” – zaznaczono.

Resort dodał, że w rozporządzeniu dot. otwarcia klubów fitness, teatrów i kin „nie ma już zapisów dotyczących małej infrastruktury leśnej oraz miejsc biwakowych, co oznacza, że nie obowiązuje już zakaz korzystania z nich”.

Ministerstwo zastrzegło jednak, że nadleśniczowie czy dyrektorzy parków – jeżeli tak uznają – będą mogli pozostawić takie obiekty jeszcze zamknięte.

 

PAP

Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
WIDOK