BĘDZIE NOWY SKATEPARK – BARDZIEJ TRWAŁY

Reklama

Niedługo rozpocznie się demontaż urządzeń wchodzących w skład radomszczańskiego skateparku. Nie oznacza to jednak, że lubiane przez wielu radomszczan miejsce rekreacji zniknie z mapy Radomska.

Koszt konserwacji i naprawy urządzeń istniejącego skateparku oszacowano na blisko 40 tysięcy złotych. Dlatego prezydent Jarosław Ferenc podjął decyzję o budowie całkowicie nowego obiektu, bardziej trwałego – z betonu.

– Obecnie wiele miast boryka się z problemem likwidacji lub remontu skateparków wyposażonych w elementy o konstrukcji drewnianej. Ceny przywrócenia urządzeń do użyteczności są niewspółmiernie wysokie do ich realnej wartości, generują też duże bieżące  koszty ich utrzymania – mówi prezydent.

Jarosław Ferenc podkreśla, ze nie on był inicjatorem budowy skateparku, który wymaga częstych przeglądów i napraw. – Problem dużych kosztów utrzymania obiektu można wyeliminować poprzez wyposażenie go w betonowe konstrukcje, cechujące się dużą odpornością i wytrzymałością. Jest to najlepsze z możliwych rozwiązań, gwarantujące ciągłość istnienia obiektu przez długie lata – zauważa.

W opracowanie planu i zasad funkcjonalności nowego skateparku, zgodnie z zapowiedzią dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomsku Marka Wyciszkiewicza, włączyły się osoby, które na co dzień z niego korzystają. Pierwsze robocze spotkanie odbyło się 11 maja, następne zaplanowano na przyszły poniedziałek. Udział w nim wezmą władze miasta oraz użytkownicy skateparku, którzy podzielą się swoimi oczekiwaniami i pomysłami na nowy obiekt przy pływalni.

(info: UM w Radomsku)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD