NIE BĘDZIE OPŁATY ZA PRZYŁĄCZENIE DO SIECI WOD-KAN

Reklama

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku nie będzie pobierać opłaty za przyłączenie do urządzeń wodociągowo-kanalizacyjnych. Taką decyzję podjęli na dzisiejszej sesji radni.

Chodzi o pobieranie od mieszkańców kwoty 147, 48 złotych brutto. Zapis o takiej opłacie znalazł się w taryfie PGK, przyjętej przez radnych w czerwcu 2017 roku. Został jednak zakwestionowany przez wojewodę. Podczas dzisiejszej (27 września 2017 r.) sesji zapis ten radni wykreślili.

– W ostatnich miesiącach pojawiały się różne wątpliwości co do podstaw prawnych stosowania takiego zapisu. Zastosowane przez nas zapisy były zgodne z rozporządzeniem ministra budownictwa. W tym roku powstał tekst jednolity tego rozporządzenia. W związku z powyższym uważamy, że nasza konstrukcja taryfy była zgodna z przepisami, ale w związku z tym, że pojawiły się wątpliwości co do zgodności z Konstytucją, co do zasadności stosowania takich zapisów, podjęliśmy decyzję o rezygnacji z takiej opłaty. Tym bardziej, że dla PGK wpływy wynikające z poboru takiej opłaty byłyby bardzo niewielkie – wyjaśnia wiceprezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Radomsku Jakub Jędrzejczak.

Swoje wątpliwości co do zasadności pobierania opłaty za przyłączenie do urządzeń wodociągowo-kanalizacyjnych będących w posiadaniu PGK, wynikającą z kosztów dokonania odbioru technicznego w sierpniu 2017 r. przedstawił Jacek rak z Kukiz’15.

Czytaj: OPŁATY NIEZGODNE Z KONSTYTUCJĄ?

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD