BĘDZIE POŚLIZG Z REWALORYZACJĄ PARKU ŚWIĘTOJAŃSKIEGO?

Reklama

Na tak postawione pytanie dziś konkretniej odpowiedzi nikt nie jest w stanie udzielić. Niepewność, i to duża, w zrealizowaniu tego zadania w pierwotnie zaplanowanym terminie, czyli do 28 września tego roku, jednak jest…

W pierwszych dniach stycznia nasze miasto odbiegła informacja, iż Radomsko otrzyma dofinansowanie na drugi etap rewaloryzacji Parku Świętojańskiego. Informację przypieczętowało podpisanie umowy prezydenta Radomska Jarosława Ferenca z prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Wojciechem Miedzianowskim.
Całkowita wartość projektu wynosi 4.553.356,14 zł. Uzyskane z WFOŚiGW dofinansowanie opiewa na 3.829.881,00 zł z czego dotacja wynosi 1.201.385,00 zł, a pozostała kwota w wysokości 2.628.496,00 zł udzielona została w formie pożyczki.
Tyle było wiadomo w styczniu. Po dwóch miesiącach okazuje się, że ponad 4 mln złotych to za mało na zmianę wizerunku tego miejsca. Dwie firmy, które zgłosiły się do przetargu podały zdecydowanie większe kwoty. Ich oferty opiewają na 5 175 479,56 zł i 5 827 681,87 zł.
W związku z powyższym magistrat ma dylemat co zrobić z tym fantem…

Więcej o sprawie w dwutygodniku „Pomiędzy Stronami” z 22 marca 2018 r.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD