BENIAMINEK CUP POMYŚLNY DLA RAP-U

W Starogardzie Gdańskim odbył się międzynarodowy turniej piłkarski dla dzieci z rocznika 2007 „Beniaminek Cup”. Turniej jest traktowany jako nieoficjalne mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej. Młodzi piłkarze ESBANK RAP Radomsko zajęli 5. miejsce w kategorii U-9, rocznik 2007. W klasyfikacji końcowej uplasowali się natomiast na 7. miejscu.

– Międzynarodowy turniej piłkarski dla dzieci z rocznika 2007 „Beniaminek Cup”, który odbył się w miniony weekend w Starogardzie Gdańskim, traktowany jest jako nieoficjalne mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej – wyjaśnia trener Krzysztof Kowalski.

W turnieju objętym patronatem przez Polski Związek Piłki Nożnej, oprócz Radomszczańskiej Akademii Piłkarskiej, uczestniczyło 19 innych drużyn z Polski i zza granicy.

– Wynik osiągnięty przez moich podopiecznych jest jak najbardziej zadowalający. Przed nami sklasyfikowano jeszcze Energii Cottbus z Niemiec i FA Panevezio z Litwy. Turniej miał bogatą oprawę okołosportową – mówi K. Kowalski.

W trakcie turnieju grali nie tylko młodzi zawodnicy. Odbył się również pokazowy mecz pomiędzy trenerami Beniaminka Starogard Gdański a trenerami Reszty Świata. W meczu grał trener RAP Krzysztof Kowalski, który zdobył jedną bramkę. Goście wygrali 5:4.

Odbyły się również konsultacje medyczne dla młodych zawodników, w których każdy mógł zbadać swój organizm. Chłopcy uczestniczyli ponadto w zajęciach z profilaktyki walki z nałogami.