BEZPIECZNE WAKACJE Z MUNDUROWYMI

Reklama

Dzielnicowi, policjanci ruchu drogowego wraz z pracownikami ośrodka pomocy społecznej, pracownikami sanepidu oraz strażakiem przeprowadzili cykl spotkań z dziećmi, młodzieżą oraz z seniorami na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Ponadto, dzielnicowi kontrolują rejony zbiorników wodnych, biorą udział w zajęciach terapeutycznych organizowanych dla podopiecznych różnych placówek znajdujących się w powiecie radomszczańskim.

– Na jednym ze spotkań, funkcjonariusze opowiadając o zasadach bezpieczeństwa zachęcali uczestników do aktywności. Zainteresowani mogli założyć alkogogle lub narkogogle i pokonać w nich wyznaczony tor. Przy tej okazji policjanci tłumaczyli jak działają na organizm człowieka środki odurzające, jaki związek istnieje pomiędzy ich zażywaniem a przestępczością. Pracownik sanepidu opowiadał jakie spustoszenie w organizmie człowieka powodują narkotyki, dopalacze, alkohol czy tytoń. W czasie spotkań dzielnicowi wskazywali jak należy zachowywać się podczas wypoczynku nad wodą, w domu, w podróży aby nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych. Natomiast, strażak przestrzegał przed niewłaściwym zachowaniem w lesie i demonstrował sposób działania czujnika wykrywającego nadmierne stężenie tlenku węgla (czadu) – opowiada rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Radomsku Aneta Wlazłowska.

Policjanci ruchu drogowego w czasie spotkań z seniorami udzielali im instruktażu w sprawie prawidłowego poruszania się po drodze a dodatkowo wręczali kamizelki odblaskowe. Jednocześnie przypominali, że używanie elementów odblaskowych zwiększa naszą widoczność na drodze. Podczas wszystkich spotkań policjanci rozdawali ulotki związane z bezpiecznym wypoczynkiem.

(info: KPP w Radomsku)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD