Bezpłatna kolonoskopia ze znieczuleniem

Polonaisse

Pabianickie Centrum Medyczne realizuje bezpłatną kolonoskopię. Dzięki udziałowi w projekcie UE PCM oferuje możliwość bezpłatnego wykonania badań przesiewowych w kierunku wykrycia nowotworu jelita grubego dla osób, które nie miały wykonywanej kolonoskopii w ciągu ostatnich 10 lat (poza pacjentami z HNPCC), u których nie występują objawy kliniczne sugerujące istnienie raka jelita grubego i które są w wieku:

  • 50 – 65 lat (niezależnie od wywiadu rodzinnego),
  • 40 – 49 lat, którzy mają krewnego pierwszego stopnia, u którego rozpoznano raka jelita grubego,
  • 25 – 49 lat z rodzin, w których wystąpił dziedziczny rak jelita grubego niezwiązany z polipowatością (HNPCC).

Telefony do Pracowni Endoskopii Pabianickiego Centrum Gastroenterologii, Chirurgii Małoinwazyjnej i Endoskopowej: 42 22 53 838; 42 22 53 837.

Rak jelita grubego jest drugim najczęstszym nowotworem złośliwym w Polsce. Każdego roku rozpoznaje się ponad 18 000 nowych przypadków. Rak jelita grubego rozwija się ze zmian łagodnych, tak zwanych polipów. Taka przemiana trwa najczęściej kilkanaście lat. Dlatego też, poddając się badaniu odpowiednio wcześnie i usuwając polipy można zapobiec rozwojowi raka. Wcześnie wykryty rak jest również bardzo często wyleczalny.

Ani polipy, ani rak we wczesnym stadium zazwyczaj nie powodują objawów. Istotą profilaktycznej kolonoskopii jest odnalezienie tych właśnie bezobjawowych jeszcze zmian i o ile to możliwe, ich usunięcie. Takie postępowanie pozwala zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka jelita grubego nawet o 60-90%.


Czytaj też: Unijny Certyfikat COVID ważny 270 dni

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD