BEZPŁATNE WARSZTATY ROBOTKI DLA MŁODYCH RADOMSZCZAN

Reklama

W ramach ferii zimowych, Centrum Nowoczesnych Inwestycji wraz z Akademią Kreatywności Dziecięcej organizuje warsztaty robotyki „Lego Mindstorms EV3”. To zajęcia dla dzieci w wieku 8-12 lat.

Uczestnicy podczas zajęć pracować będą na specjalnych zestawach LEGO Mindstorms NXT lub EV3 opracowanych przez Massachusetts Institute of Technology. Przy ich zastosowaniu dzieci najpierw zbudują robota, np. łazik marsjański, następnie zastanowią się, jakie zadania ma wykonywać i zaprogramują go na komputerach.

Podczas zajęć uczestnicy nabędą nowe umiejętności, takie jak podstawy programowania, logiczne myślenie, kreatywność, wyobraźnia przestrzenna i wiele innych.

Na czym polegają zajęcia?
Warsztaty robotyki to połączenie informatyki, programowania, budowania robotów i świetnej zabawy. Nie trzeba mieć żadnych specjalnych zdolności wystarczy ciekawość świata i chęć spróbowania czegoś nowego. Wiedza na zajęciach będzie przekazywana poprzez zabawę.

Co dają zajęcia LEGO?
Odpowiednio dobrane projekty uczą dzieci samodzielnego rozwiązywania zadań i celów. Zajęcia rozwijają zarówno wyobraźnię przestrzenną jak i zdolności manualne, które są ważne do prawidłowego rozwoju dzieci w tak młodym wieku. Robot jest programowany przy pomocy obrazkowego programu na komputerze, który wspomaga naukę algorytmów i logicznego myślenia. Poprzez uczestnictwo w naszych zajęciach, dzieci poznają otaczający je świat nauki.

Ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy pod numerem 44 685 44 84.

„TwojRobot” to oparty na autorskim programie kurs budowania i programowania robotów LEGO dla dzieci i młodzieży.  Jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek edukacyjnych, która zdobyła tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości, a także została doceniona przez MEN jako Miejsce Odkrywania Talentów. Zajęcia odbywają się w Radomsku w Akademii Kreatywności Dziecięcej przy ul. 11 Listopada 11E.

(info: UM w Radomsku)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD