Bezpłatne zabiegi sterylizacji, kastracji oraz czipowania psów i kotów w Kamieńsku

Reklama

Po raz kolejny Rada Miejska w Kamieńsku, na wniosek burmistrza Kamieńska Bogdana Pawłowskiego w drodze uchwały wprowadziła  program dobrowolnego wykonania nieodpłatnych zabiegów sterylizacji, kastracji oraz czipowania psów i kotów, które posiadają właścicieli lub opiekunów zamieszkałych na terenie Gminy Kamieńsk. Działania te mają na celu ograniczenie bezdomności zwierząt.

W  celu skorzystania z bezpłatnych zabiegów należy złożyć w Urzędzie Miejskim w Kamieńsku wniosek o wydanie skierowania na zabieg sterylizacji – kastracji – czipowania  – zgodnie z załączonym wzorem. Do wniosku należy załączyć dwa kolorowe zdjęcia psa lub kota.

Po otrzymaniu skierowania na zabieg należy skontaktować się z gabinetem weterynaryjnym  wskazanym w skierowaniu, celem omówienia szczegółów i terminu zabiegu. Ilość bezpłatnych zabiegów sterylizacji lub kastracji na jednego właściciela zwierzęcia w bieżącym roku wynosi nie więcej niż dwa.

Gmina zapewnia pokrycie stu procent kosztów. Działania te mają na celu ograniczenie bezdomności zwierząt oraz obniżenia kosztów ich utrzymania w schronisku.

Czytaj też: Próba wyłudzania danych osobowych. Sanepid ostrzega

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD