BIBLIOTEKA INSPIRUJE

Reklama

Takie hasło towarzyszy zainaugurowanemu dziś Tygodniowi Bibliotek. W to ogólnopolskie wydarzenie organizowane już po raz 13, wzorem lat poprzednich włączyła się Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku.

– Biblioteka powinna zachęcać przede wszystkim do czytania książek, powinna inspirować do rozwijania zainteresowań czytelniczych. U maluchów do chęci obcowania z książką. Takie też działania podejmowane są w kierowanej przeze mnie placówce – zauważa Anna Kosendek, dyrektor miejskiej książnicy.

Wymiernym tego przykładem było wydarzenie otwierające Tydzień Bibliotek w MBP w Radomsku.

Uczniowie szkół podstawowych mieli okazję spotkania z pisarką Agnieszka Frączek, autorką m.in. książki pt. „Karuzela z wierszykami”, która w sposób obrazowy opowiadała im, dlaczego warto czytać.

– Czytanie rozwija, uczy poprawnej polszczyzny, poznania świata. Ten kto czyta z reguły nie ma problemu z ortografią – zauważa pisarka.

Jutro w ramach Tygodnia Bibliotek radomszczańska placówka wzbogaci się o nowych pełnoprawnych czytelników. Będę nimi przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 6, które zostaną pasowanie na czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD