Biblioteka w Radomsku zakupi nowości książkowe, dzięki kolejnemu dofinansowaniu

Reklama

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku otrzymała wsparcie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na zakup nowości wydawniczych.


Zakup nowości dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach realizacji Narodowego Programu Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

MBP w Radomsku otrzymało 10 tys. zł dofinansowania.

Biblioteka wciąż stara się powiększać swój księgozbiór. M.in. w 6. edycji Budżetu Obywatelskiego projekt zgłoszony przez placówkę wygrał największą liczbą głosów, w którym przewidziano zakup ok. 4 tysięcy książek.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 to największy w Polsce program skierowany jednocześnie do bibliotek, jak i czytelników. Program jest kolejną edycją wieloletniego programu, nakierowanego na wzmocnienie czytelnictwa w Polsce oraz modernizację bibliotek. Główny cel programu – rozwój czytelnictwa w Polsce oraz wzmocnienie roli bibliotek publicznych – współtworzą cztery cele szczegółowe, z których każdy posiada odrębny priorytet:

  • Priorytet 1 – Poprawa oferty bibliotek publicznych,
  • Priorytet 2 – Inwestycje w infrastrukturę bibliotek publicznych,
  • Priorytet 3 – Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych,
  • Priorytet 4 – Rozwijanie funkcjonalności bibliotek jako instytucji działających na rzecz integracji społecznej oraz promocja NPRCz 2.0.

Czytaj też: Świat Bursztynu zawita do Radomska

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD