Biblioteka zaprasza na spotkanie z podróżnikiem Łukaszem Furmańczykiem

Reklama

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku zaprasza już w najbliższy w piątek, 19 stycznia na spotkanie z pasjonatem dalekich podróży rowerowych Łukaszem Furmańczykiem.


Łukasz Furmańczyk jest radomszczaninem, który od dwunastu lat w wolnych chwilach zwiedza świat rowerem, motocyklem, a także pieszo. Tworzy projekt Sunny Cyclist Traveller.

Smakowałem życie oraz odkrywając siebie, odkryłem przy okazji, że rower to jest mój świat. Prywatnie pasjonują mnie dalekie podróże rowerowe, biwakowanie, sprzęt outdoorowy, fotografia. Rower to moja codzienność i podstawowy środek transportu. Zawodowo od dziesięciu lat jestem trenerem i programistą maszyn CNC. Przez ten czas przeszkoliłem dziesiątki osób z całego świata. W roku 2018 pracowałem przy uruchomieniu nowego centrum serwisowego w Kanadzie. W dalszej części prezentacji przedstawię moje podróżnicze doświadczenie oraz swój szalony pomysł – mówi Furmańczyk.

Podróżnik szykuje się do realizacji swojego największego podróżniczego marzenia.

Chcę w najbliższym czasie wyruszyć w podróż dookoła świata. Poznawać odległe kultury, ludzi, kuchnie i obyczaje. Codziennością stanie się dla mnie spanie w namiocie, podstawowym środkiem transportu będzie mój ukochany rower, a domem i szafą sakwy. Kuchnie domową zastąpi palnik na benzynę, wygodne łóżko- karimata i śpiwór puchowy. Planuję przejechać około 70 000 km,przez 5 kontynentów, być w drodze około 1000 dni. Przygotowania trwają intensywnie, logistyka, sprzęt, trasa, szczepionki, ubezpieczenia,wizy, bilety na loty międzykontynentalne. Wraz z rozwojem wydarzeń założyłem social media, gdzie dzielę się projektem. Gdy tylko wystartuję, ruszy blog internetowy, gdzie będę opisywał swoje przygody w dłuższej formie, zamieszczał zdjęcia, dodawał poradniki. Planuję również bloga w formie wideo na platformie YouTube. Powstaje również strona internetowa – mówi podróżnik.

Spotkanie z podróżnikiem odbędzie się w piątek, 19 stycznia o godz. 17.00 w siedzibie biblioteki.
Czytaj też: Z papierem przez dwa tysiąclecia. Na wystawę zaprasza muzeum w Radomsku

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD