Bieg WOŚP “Policz się z cukrzycą”

Reklama

Już po raz czwarty Finałowi WOŚP w Radomsku towarzyszy bieg „Policz się z cukrzycą”. Sportową imprezę zorganizował Miejski Dom Kultury i Kolarsko – Biegowy Klub Sportowy.


Na starcie w parku Świętojańskim stanęło ponad 100 biegaczy, którzy mieli do pokonania dwa kilometry. Organizatorzy zorganizowali również bieg dla dzieci na dystansie 700 metrów.

Dzisiaj nie liczył się czas, a to co dzisiaj najważniejsze to pomaganie. Wszystkie biegi są biegami rekreacyjnymi, a środki zebrane podczas biegu zasilają fundację WOŚP.

Uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale WOŚP. Dzięki biegom „Policz się z cukrzycą” organizowanym przez WOŚP w latach 2014-2021 zakupiono 195 pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.Program dzisiejszego finału w Radomsku:

  • godz. 16:00 – Pokaz sprzętu strażackiego – Ochotnicza Straż Pożarna Bogwidzowy w Radomsku (parking przed MDK);
  • godz. 16:30 – Kultura Ma Głos na żywo. W programie wystąpią: Klub Tańca Towarzyskiego „Etiuda” – tańce latynoamerykańskie, Grupy taneczne z MDK Zumba Kids i Zumba Kids Junior, Zespół Wokalno – Instrumentalny Tęczowe Nutki, Kolędnicy z MDK – „Rekwizytornia Teatr”, Dominik Żulicki (sala widowiskowa, bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie MDK – liczba miejsc ograniczona);
  • godz. 18:00 – Koncert Kolęd i pastorałek w wykonaniu Magdaleny Syposz (wokal), Przemysława Pacana (perkusja), Michała Rorata (fortepian), Marcina Pożarlika (bas) „Północ już była” (sala widowiskowa, bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie MDK – liczba miejsc ograniczona);
  • godz. 19:30 – Występ Orkiestry Dętej „Ekspresja” MDK w Radomsku (Park Świętojański);
  • godz. 20:00 – SpotkajMY się i rozpalmy nasze serca – przynieście ze sobą zimne ognie, latarki, telefony i gorące serca

Ponadto:

Przez cały dzień będzie trwała loteria fantowa przygotowana przez PSP nr 7, fotobudka, punkt pomiaru ciśnienia tętniczego oraz badanie poziomu cukru przygotowany przez Szpital Powiatowy w Radomsku, godz. 8:00-11:00 – Punkt krwiodawstwa przy ul. Jagiellońskiej 36 (Szpital Powiatowy).

„Gramy z MOSIR-em”:

  • godz. 9:00-12:00 – Halowe Mistrzostwa Radomska w Futsalu (Hala Sportowa przy PSP nr 6);
  • godz. 12:00-18:00 – Turniej piłki halowej dla dzieci (Hala Sportowa przy PSP nr 6);
  • godz. 12:00-16:00 – Morsowanie i saunowanie z Morsami z Radomska (zbiornik na Wymysłówku).

Czytaj też: Policjanci zadbają o bezpieczeństwo podczas 30. Finału WOŚP

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD