BIEGIEM NA GÓRĘ KAMIEŃSK

Reklama

,,Górski bieg w centrum Polski” – pod takim hasłem odbywał się bieg Ultra Kamieńsk organizowany na dystansie 50 i 25 kilometrów.

Już sama długość trasy świadczy o trudności biegu, do tego dochodzą różnice poziomów, które muszą pokonać biegacze. W tym roku podczas letniej edycji ogólnopolskiej imprezy organizowanej przez InesSport przy współpracy z ,,Aktywnymi Kamieńsk” z Górą Kamieńsk zmierzyło się prawie 300 amatorów biegania z całego kraju. 211 osób wystartowało na dystansie 25 kilometrów, 64 – na trasie 50 kilometrów. Wśród zawodników była niemała grupa mieszkańców naszego powiatu, to m.in. biegacze z Kamieńska, Radomska, Żytna.
Na szczęście pogoda – jakby słuchając próśb amatorów biegania – była łaskawa. W niedzielne przedpołudnie upał zelżał, a słońce często chowało się za chmurami.

Na dystansie 50 km najszybszy był Janusz Cłapiński z Łodzi, który trasę pokonał w 4 godziny 18 min. i 11 s., za nim na metę przybiegli Andrzej Miedziejewski z Pruszkowa i Piotr Jasiński z Bełchatowa.
W biegu na dystansie 25 km zwyciężył Piotr Bętkowski z Warszawy (1 godz. 43 min. 39 s.), drugi był Maurycy Oleksiewicz z Łodzi, trzeci – Michał Stawski z Łodzi. Wśród kobiet pierwsza przybiegła Martyna Wiśniewska z Warszawy (2 godz. 04 min. 50 s.), druga – Katarzyna Wolska z Łodzi, trzecia – Magdalena Woźna z Brójec. Wszystkie wyniki na www.zapisy.inessport.pl.
Bieg Ultra Kamieńsk odbywał się pod patronatem Starosty Powiatu Radomszczańskiego. Celem imprezy jest m. in. zachęcanie do aktywnego, zdrowego i sportowego trybu życia mieszkańców województwa łódzkiego, integracja biegaczy, promocja Góry Kamieńsk.

(info: Starostwo Powiatowe w Radomsku)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD