MEBIN

BISKUP DŁUGOSZ ŚPIEWAŁ DLA „KONICZYNKI” [FOTO]

Jubiler Ako

To nie „Koniczynka” prosiła o ten niecodzienny koncert. Z inicjatywą jego organizacji wyszedł sam biskup Antoni Długosz. Uczestników spotkania duchowny uradował śpiewem oraz tańcem.

Prezes Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Koniczynka”  jeszcze przed rozpoczęciem koncertu nie kryła wzruszenia. –  Bardzo się cieszę, że mamy tak wielu przyjaciół. Jednym z nich jest biskup Antoni Długosz, który wspiera nas nie tylko dobrym słowem. Wielkim zaskoczeniem było dla mnie, kiedy biskup zaproponował organizację koncertu z jego udziałem. To nie tylko ogromny zaszczyt, ale i wyróżnienie. Bywa trudno, ale dzięki takim ludziom jak biskup Antoni Długosz mamy siłę i  motywację do dalszego działania – mówi Katarzyna Chybała.

Biskup podczas spotkania z podopiecznymi „Koniczynki” i jej sympatykami śpiewał, tańczył oraz opowiadał anegdoty. W jego repertuarze znalazły się nie tylko utwory o charakterze religijnym, ale też piosenki znanych polskich i zagranicznych artystów, m.in. Violetty Villas czy Franka Sinatry.  – Proszę pamiętać, że przede wszystkim jestem osobą duchowną, a nie piosenkarzem. Kocham jednak śpiewać. Sprawia mi to tym większą przyjemność, kiedy mogę to robić dla osób najbardziej potrzebujących, a taką pomoc bez wątpienia niesie stowarzyszenie „Koniczynka” – podkreśla biskup Antoni Długosz.

Niecodzienny koncert był okazją nie tylko do śpiewu i tańca, ale również wsparcia działalności „Koniczynki”. Chętne osoby mogły zakupić cegiełki, z których dochód zostanie przeznaczony na działalność stowarzyszenia „Koniczynka”. Wydarzeniu towarzyszył piknik, podczas którego nie zabrakło grochówki, potraw z grilla oraz atrakcji dla dzieci.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW