Reklama
Z ŻYCIA MIASTA

BLACK FRIDAY. DROŻEJ ZAMIAST TANIEJ ?

Dziś czarny piątek (Black Friday). „Święto” kupowania w promocyjnych cenach z roku na rok staje się coraz bardziej popularne. Czarny piątek przywędrował do Europy z USA. Amerykanie w zakupowym szale, wydają miliony dolarów. To jedyny dzień w roku kiedy produkty można zakupić w bardzo okazyjnych cenach. Od kilu lat zakupowe szaleństwo pojawiło się w Polsce, choć w znacznie mniejszej skali. Dziś rozpoczyna się sezon przedświątecznych promocji. W „czarny piątek” handlowcy zarobią nawet 45 procent więcej niż w inne dni listopada – wskazują handlowcy zrzeszeni w Polskiej Radzie Centrów Handlowych.

Niestety w Polsce Czarny Piątek nie zawsze jest okazją do zaoszczędzenia paru groszy. Coraz częściej handlowcy najpierw podnoszą cenę, potem ją sztucznie obniżają. Klient widzi dużą promocję choć tak na prawdę kupuje produkt drożej niż przed promocją. Jak nie dać się oszukać?

– Przede wszystkim zapoznajmy się dokładnie z ofertą. Jeżeli w treści jest jakiś link, kierujący rzekomo do dokładniejszego opisu, sprawdźmy to dokładnie. Zwróćmy uwagę na pasek adresowy po kliknięciu w interesujący nas link – czy nie odsyła nas do jakiejś podejrzanej strony, znajdującej się w nieznanej domenie, czy nie pojawia się tam literówka, która ma na celu podszycie się pod znany podmiot, np. aukcjje.cc, oglozsenia.pl Sprawdź sprzedawcę. Pamiętaj, że czas jego obecności w serwisie nie powinien być gwarantem uczciwości – jego konto mogło zostać przejęte przez atakującego. Oceń jego pozostałe oferty a także ich spójność Najważniejsze jest zachowanie trzeźwego umysłu i rozsądku w zakupowym szale – radzą specjaliści WP.

A wy wybieracie się na zakupy z okazji Black Friday? Zagłosujcie w naszej ankiecie.

Więcej w niezbędniku Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów: https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=15970&fbclid=IwAR25a6zO4g-gNoivXRJk_RMKwTpKxIVh–IoAf7xLyJEyWJsGeDPiJXVVK0

 

 

l

 

Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW