BOGU NA CHWAŁĘ I LUDZIOM NA POŻYTEK, CZYLI POWIATOWE ŚWIĘTO STRAŻAKA

Reklama

Przed siedzibą Ochotniczej Straży Pożarnej w Lgocie Wielkiej świętowano dzisiaj Powiatowy Dzień Strażaka. Była to okazja do podziękowania ratownikom zawodowym i ochotnikom za ich trudną i pełną wyrzeczeń służbę oraz uhonorowania ich odznaczeniami i awansami na wyższe stopnie służbowe.

DSCN1511

Przedstawiciele strażackiej braci przyjechali do Lgoty Wielkiej z całego powiatu radomszczańskiego, by świętować Powiatowy Dzień Strażaka. Uroczystości rozpoczęła msza święta odprawiona w tamtejszym kościele parafialnym.
Święto ludzi spod znaku św. Floriana zgromadziło wielu zaproszonych gości. W tym gronie znaleźli się m.in. bryg. Jarosław Wlazłowski – łódzki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, władze powiatu radomszczańskiego na czele z wicestarostą Robertem Zakrzewskim oraz miasta na czele z prezydentem Jarosławem Ferencem. Nie zabrakło też wójtów gmin wchodzących w skład naszego powiatu.

– Miesiąc maj jest miesiącem ochrony przeciwpożarowej. Dzisiejsze święto jest natomiast okazją do wręczenia odznaczeń, w tym na wyższe stanowiska służbowe.  Miałem okazję wręczać nominacje oraz odznaczenia i oprócz tego, że panowie strażacy byli ładnie ubrani, mnie było miło z innego powodu. W oczach tych ludzi widziałem pasję. Zawód strażaka to nie jest zwykły zawód. To jest poświęcenie z niejednokrotnym narażaniem życia. I właśnie za pasję i za zaangażowanie wszystkim druhom chcę podziękować – zauważa Jarosław Wlazłowski, łódzki komendant wojewódzki PSP. Podkreśla jednocześnie, iż bezpieczeństwo w powiecie radomszczańskim ocenia bardzo wysoko.

Więcej o powiatowym święcie strażaka w papierowym wydaniu „Pomiędzy Stronami” z 25 maja.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD