Cieciura-wybory
SPORTZ ŻYCIA MIASTA

BOISKO PRZY KOŚCIUSZKI NA SPRZEDAŻ?

Miejska Rada Sportu podzieliła się z radnymi miejskimi pomysłem sprzedaży boiska przy ulicy Kościuszki w Radomsku. Jak zauważa Michał Misztalski obiekt ten trudno jest nazwać boiskiem. Pieniądze z ewentualnej sprzedaży boiska przedstawiciele rady sportu chcą  przeznaczyć na rozwój bazy sportowej w mieście. Radni mówią „nie” sprzedaży.

Członkowie Rady Sportu przekonują, że boisko nie spełnia norm, a jego modernizacja może kosztować kilka milionów złotych. – Z posiadanych przez nas informacji wynika, iż teren można sprzedać za ponad 4 mln złotych.  Pozyskane ze sprzedaży fundusze można by było przeznaczyć na rozwój bazy sportowej w mieście. Mamy plan i wiemy na co konkretnie je przeznaczyć. Mówimy tylko o bazie sportowej – przekonują członkowie miejskiej rady sportu.

Radni miejscy do pomysłu członków rady sportu podchodzą ostrożnie. Obawiają się m.in. oto, aby po sprzedaży boiska przy ul. Kościuszki nie powstał tam – oraz na terenach sąsiadujących z obiektem – kolejny market.

– Obiektów handlowo-usługowych w Radomsku jest wystarczająco dużo, nie możemy pozwolić, by kolejny powstał na miejscu boiska. W centrum i tak już co drugi lokal jest pusty – zauważa przewodniczący rady Rafał Dębski. – Wiem, że ten boisko przy ul .Kościuszki nie jest obecnie atrakcyjny, że nie spełnia norm, ale mam nadzieję, że  uda się nam go zmodernizować, że uda nam się znaleźć na to środki – dodaje.

– Co do budowy infrastruktury pełna zgoda. Dobrze, że jest jakiś pomysł na pozostanie pieniędzy, pamiętajmy jednak, że musimy zabrać o potrzeby wszystkich mieszkańców – mówił radny Paweł Pichit.

– Takie dyskusje nic nie dają, mówmy o konkretach! Oceńmy realne koszty. Opracujmy plan rozwoju infrastruktury sportowej. Zacznijmy się przygotowywać do kolejnej dużej inwestycji w bazę sportową, którą moglibyśmy rozpocząć po wybudowaniu basenu – podnosi z kolei  radny Łukasz Więcek. – W Radomsku trzeba dużo inwestować, sport. Mamy potężne opóźnienia jeśli chodzi o modernizację bazy sportowej. Rada Sportu wykonała dobrą pracę. Z drugiej strony nie ma takiej możliwości, żeby sprzedawać teren przy ulicy Kościuszki. Trzeba szybko znaleźć w budżecie miasta pieniądze, aby wykonać pierwszą z inwestycji wskazanych przez Radę Sportu. W przypadku, gdy nie uzyskamy środków na geotermię, możemy zabezpieczone pieniądze przeznaczyć na modernizację jednego z boisk. W przypadku boiska przy u. Kościuszki trzeba szybko wycenić koszty inwestycji, a tam trzeba zainwestować duże pieniądze. Potem rozmawiajmy o konkretach! – dodaje.

Radna Wioletta Pal sugeruje natomiast, aby zacząć rozmowy z innymi samorządami celem szeroko rozumianej współpracy w zakresie poszerzenia bazy sportowej.  – Sugeruję, aby inne  radomszczańskie samorządy partycypowały w kosztach rozwoju bazy sportowej, z której przecież korzystają też dzieci i młodzież z całego powiatu radomszczańskiego.

Do tematu zapewne powrócimy, ponieważ jest rozwojowy i wzbudza wiele emocji…

Pokaż więcej
Jubiler Ako

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW