BOISKO PRZY „WIELORYBKU” OFICJALNIE OTWARTE

Reklama

Od dziś mieszkańcy Radomska mogą oficjalnie korzystać z wielofunkcyjnego boiska przy ulicy Leszka Czarnego. Obiekt powstał na terenie przy tzw. „Wielorybku” i jest jednym z elementów tworzonego tam parku.

Obiekt przystosowany jest głównie do gry w koszykówkę i siatkówkę. Co ważne, będzie otwarty całą dobę. – To boisko będzie otwarte cały czas, ponieważ nie chcielibyśmy, aby dochodziło do sytuacji, że młodzież będzie wchodziła na obiekt przez płot – zauważa prezydent Jarosław Ferenc.

Wielofunkcyjne boisko to jeden z elementów zagospodarowania terenu. – Powstanie jeszcze boisko do piłki nożnej, poszerzona będzie strefa fitness. Na terenie przy „Wielorybku” dostępny będzie też darmowy internet oraz doposażony zostanie znajdujący się na tym terenie plac zabaw – wyjaśnia Jarosław Ferenc.
Fakt otwarcia wielofunkcyjnego boiska cieszy radną Magdalenę Spólnicką, inicjatorkę powstania w tej części miasta parku. – Mieszkańcy powoli zaczynają dostrzegać tę inwestycję. To będzie miejsce, które będzie integrować mieszkańców w różnym wieku. Poza boiskami dla młodzieży, placem zabaw dla dzieci, znajdą się tu ciągi piesze i rowerowe, ławki, zieleń i oświetlenie. Miejsce do odpoczynku znajdą więc tutaj również starsi. Życzyłabym sobie, żeby każda dzielnica w mieście dysponowała takim terenem – zauważa Magdalena Spólnicka.

Do tej pory – od 2012 roku – miasto wydało na zagospodarowanie terenu wokół „Wielorybka” 450 tys. złotych. Całość inwestycji oddanej do użytku do końca tego roku ma kosztować około 800 tys. złotych.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD