BOMBA NA MIEJSKIM STADIONIE

Reklama

Zamach na stadionie miejskim w Radomsku. Wybuch bomby i kilkadziesiąt ofiar. Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń radomszczańskich służb ratowniczych. Strażacy, policjanci i ratownicy medyczni sprawdzali swoje umiejętności m.in. przed zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży.

DSCN3067

– Ćwiczenia mają na celu koordynację działań wszystkich służb, usprawnienie ich oraz dostosowanie do warunków realnych, z którymi niebawem będziemy mieli do czynienia. Chcemy również uświadomić mieszkańcom powiatu radomszczańskiego, tzw. „gapiom”, aby nie zbliżali się nigdy do miejsc na terenie których prowadzone są działania ratunkowe – mówi rzecznik radomszczańskiej policji Aneta Komorowska.

– Stadion jest specyficznym terenem tego typu akcji. Mieliśmy dziś przykład zdarzenia masowego, podczas którego liczba i możliwości służb ratunkowych były niewystarczające w stosunku do liczby osób poszkodowanych i do ich stanu. W takim przypadku dokonuje się segregacji osób poszkodowanych ze względu na stopień obrażeń. Łącznie obrażenia odniosło 21 osób, 6 osób zostało przewiezionych do szpitala w Radomsku, 6 będzie transportowanych śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitali poza naszym powiatem – wyjaśnia rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku Artur Bartosik.

Przypomnijmy. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w lipcu w Krakowie. Na terenie Radomska zostanie zakwaterowanych około 1 tys. pielgrzymów udających się na to wydarzenie.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD