Bon Turystyczny traci ważność. Zostały ostatnie godziny, by wykorzystać 500 zł

Reklama

Jeszcze tylko kilka godzin zostało na opłaty bonem turystycznym. Termin na opłaty bonem mija 31 marca. Po tym dniu nie będzie można nim opłacić hotelu ani innej turystycznej atrakcji, bo straci on swoją ważność.


Uprawnieni do bonu w Łódzkiem, aktywowali w sumie ok. 228 tys. bonów, przy czym w 100-u procentach zrealizowali  ok. 170 tys. z nich. Osoby, które nie wykorzystały jeszcze całej wartości bonu, mogą sprawdzić ile środków zostało im jeszcze do wydania, na Platformie Usług Elektronicznych PUE ZUS.

– Warto pośpieszyć się z wydaniem bonu, bo już niedługo nie będzie to możliwe. Pamiętajmy, że żeby wykorzystać bon, nie wystarczy go tylko aktywować, ale należy także dokonać nim opłaty. Co istotne ta opłata musi być dokonana do końca marca, ale z opłaconej atrakcji czy hotelu, możemy skorzystać później, np. w czasie majówki czy wakacji – informuje Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa łódzkiego.

Uprawnieni do bonu w województwie łódzkim opłacili nim wyjazdy wakacyjne i weekendowe lub inne atrakcje turystyczne na kwotę blisko 172 mln zł.

Najwięcej na opłacie bonami zyskali przedsiębiorcy turystyczni i organizacje pożytku publicznego z terenu województwa małopolskiego i pomorskiego. Rodzice i opiekunowie zostawili tam w formie bonu odpowiednio 646 mln zł i 531 mln zł. Do podmiotów turystycznych na terenie łódzkiego trafiło ponad 76,2 mln zł.

Bon turystyczny aktywujemy na PUE ZUS. Po aktywacji bonu na PUE ZUS, na adres e-mail przekazany zostanie kod obsługi płatności. Trzeba go podać, kiedy płaci się bonem za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną na terenie Polski. Każda płatność jest potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym, który jest wysłany SMS-em – dodaje Monika Kiełczyńska.

Bon turystyczny to jednorazowe świadczenie w wysokości 500 zł na jedno dziecko, a w przypadku dziecka z niepełnosprawnością – 1000 zł.

Listę podmiotów, które honorują bony turystyczne, można sprawdzić na stronie  Polskiej Organizacji Turystycznej.  Za pomocą bonu turystycznego można zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w Polsce. Bonem można pokryć np. opłaty za pobyt dziecka na kolonii, zielonej szkole czy obozie. Można nim także opłacić jednodniową wycieczkę wraz ze wszelkimi atrakcjami przewidzianymi przez organizatorów w ramach danej oferty.


Czytaj też: Radomsko: 31 marca złożenie wniosku o wydanie oraz odbiór dowodu osobistego będzie niemożliwe

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD