Luxbud

Brak oddziału dziecięcego w radomszczańskim szpitalu. Apel rodziców

Brak oddziału dziecięcego w Szpitalu Powiatowym w Radomsku to coraz większy problem. Dzisiaj głos w tej jakże ważnej sprawie zabrali rodzice i radni Koalicji Obywatelskiej.


Oficjalnie działanie oddziału dziecięcego Szpitala Powiatowego w Radomsku zostało zawieszone do końca 2021 roku. Powodem są okoliczności niezależne od szpitala – brak kadry lekarskiej niezbędnej do pracy oddziału oraz osoby kierującej oddziałem. Oddział dziecięcy w ubiegłym roku został przekształcony na potrzeby walki z koronawirusem.

W imieniu rodziców chce powiedzieć, że nie może tak być, że na terenie Radomska, gdzie jest tak duży i piękny szpital, nie ma oddziału dziecięcego.  Nie mamy gdzie leczyć dzieci, jesteśmy odsyłani do Łodzi, Piotrkowa, Sieradza. Podróż ze zdrowym dzieckiem wymaga umiejętności, a co dopiero z chorym. Często rodzice czekają wiele godzin na przyjęcie, w trakcie jazdy dzwonią do innych szpitali czy jest miejsce. Zdarza się, że są odsyłani. Trzeba zrobić wszystko aby zachęcić lekarzy do pracy u nas – mówiła Marta Przywłowska, jedna z matek.

Rodzice nie ukrywają strachu przed brakiem możliwości leczenia dzieci na terenie miasta. W takiej sytuacji najmłodsi radomszczanie muszą być hospitalizowani w innych szpitalach na terenie województwa łódzkiego. Pobyt dziecka w takiej placówce to duże wyzwanie dla rodziców.

Oddział pediatrii, po przeniesieniu do nowych pomieszczeń na terenie szpitala jest już technicznie w pełni przygotowany do wznowienia działalności i przyjmowania małych pacjentów. Wykonany został remont i dezynfekcja pomieszczeń, ponownie skompletowano jego wyposażenie. Pojawiły się natomiast problemy z zapewnieniem niezbędnej kadry medycznej. Pomimo szeroko prowadzonych działań Szpitalowi Powiatowemu w Radomsku nie udało się znaleźć lekarza specjalisty w zakresie pediatrii z wymaganymi kwalifikacjami, który zechciałby kierować oddziałem. Powyższe powoduje, że Szpital Powiatowy w Radomsku przestał spełniać wymagania niezbędne do prowadzenia oddziału pediatrii. W tej sytuacji dyrekcja Szpitala Powiatowego w Radomsku w chwili obecnej nie ma możliwości skompletowania obsady lekarskiej – tłumaczy Wioletta Bąk- Kempa, rzecznik Starostwa Powiatowego w Radomsku.

Kolejny raz z ubolewaniem stwierdzamy, że władze powiatu radomszczańskiego nie zabierają głosu i stanowiska dla najważniejszych spraw dla mieszkańców powiatu radomszczańskiego. Z naszych informacji wynika, że zarówno starosta Beata Pokora jak również inni członkowie zarządu powiatu nie uczestniczyli w XXVII Zgromadzeniu Ogólnym Związku Powiatów Polskich, które to zgromadzenie podjęło stanowisko domagające się rozwiązań systemowych dotyczących organizacji i rozliczeń świadczeń pediatrycznych w szpitalach – mówi Marek Rząsowski, radny Koalicji Obywatelskiej.

Rodzice i radni oczekują od starosty i zarządu podjęcia natychmiastowych i skutecznych działań, które doprowadzą do ponownego otwarcia oddziału dziecięcego w radomszczańskim szpitalu. Jeśli tak się nie stanie, nie wykluczają kolejnych protestów. Stosowne pismo w tej sprawie ma zostać złożone we wtorek na ręce zarządu powiatu. Dokument trafi również do poseł Anny Milczanowskiej, prezydenta Jarosława Ferenca, wojewody łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego, dyrektora szpitala Piotra Kagankiewicza, rady miasta i powiatu.Czytaj też: Uczniowie otrzymali stypendia prezydenta

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD