Reklama
APLIKACJAZ ŻYCIA MIASTA

Brakuje krwi, która ratuje życie

Epidemia koronawirusa bardzo niekorzystnie odbiła się na idei krwiodawstwa. Ze szpitali płyną sygnały o niedoborach krwi. – Wszyscy mamy pełną świadomość, jak ważna jest krew do ratowania życia i zdrowia ludzi, i że tego cennego leku nie da się wyprodukować. Dlatego bardzo proszę, aby ten, kto tylko może czynnie włączył się do akcji krwiodawstwa – podkreśla starosta Beata Pokora, przyłączając się do apelu dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi.

Krew mogą oddawać zdrowe osoby, które nie obserwują u siebie objawów infekcyjnych układu oddechowego (gorączka, kaszel, duszności) i które nie przebywały w ostatnich tygodniach na terenach objętych epidemią koronawirusa, w: Ameryce Północnej (USA), w Europie (Włochy, Francja, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Norwegia, Szwajcaria, Szwecja, Wielka Brytania), w Azji (Chiny, Japonia, Korea Południowa, Iran).

Aby oddać krew, należy zgłosić się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa działającego na terenie Szpitala Powiatowego w Radomsku. Szczegółowe informacje dotyczące procedur oddawania krwi oraz harmonogram czynnych punktów dostępne są na stronie www.krwiodawstwo.pl 

Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW