Reklama
KOMBIT-kasy

BRAKUJE KRWI. ZOSTAŃ DAWCĄ

W punkcie pobrań krwi znajdującym się na terenie Szpitala Powiatowego w Radomsku czekają na dawców. Powód? Niski stan zapasów krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Najbardziej potrzebne grupy krwi to: AB RhD-, AB RhD+, A RhD-, O RhD+, O RhD-.

Wiosną i latem w szpitalach niemal zawsze brakuje krwi, szczególnie rzadkich grup. A krew potrzebna jest nie tylko do ratowania życia osób po wypadkach czy w czasie operacji, ale także do regularnego podtrzymywania życia przewlekle chorych na choroby krwi.  – Co minutę potrzebny jest litr krwi. To dwóch dawców – zauważa Przemysław Drozdek z radomszczańskiego szpitala.

Najbardziej potrzebne grupy krwi to: AB RhD-, AB RhD+, A RhD-, O RhD+, O RhD-.

Zainteresowane osoby krew mogą oddać w Punkcie Pobrań w Radomsku znajdującym się w  Szpitalu Powiatowym w następujące dni: poniedziałki, wtorki, piątki w godz. 7.30-10.00, w środy, czwartki w godz. 7.30 – 9.30.

Krew może oddać osoba w wieku od 18 do 65 lat. Dawcy pierwszorazowi, którzy mają więcej niż 60 lat mogą to uczynić po decyzji lekarza RCKiK.

Mężczyźni mogą regularnie oddawać krew co dwa miesiące, kobiety co trzy miesiące. Potencjalni dawcy są wcześniej badani, przeprowadzany jest szczegółowy wywiad. O pobraniu krwi decyduje lekarz.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW