Brakuje pieniędzy na powiatową oświatę

Reklama

Finanse powiatowej edukacji były głównym tematem Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki.

Radni z tej komisji obradowali w trybie zdalnym we wtorek 1 grudnia. Analizowali i pozytywnie zaopiniowali projekt budżetu powiatu radomszczańskiego na rok 2021 w działach: turystyka, oświata i wychowanie,  edukacyjna opieka wychowawcza, kultura i ochrona dziedzictwa narodowego oraz kultura fizyczna i sport.

Z wstępnych informacji wynika, że w przyszłym roku szacunkowa wysokość subwencji oświatowej przekazywanej z budżetu centralnego na utrzymanie powiatowej edukacji ma wynieść  49 732 480 zł.

Oprócz wydatków na bieżące utrzymanie szkół zaplanowano inwestycję – gruntowną modernizację szatni w II LO w Radomsku (250 tys. zł).

1 171 654 zł – to wartość projektów unijnych, które w 2021 roku mają być realizowane przez szkoły prowadzone przez powiat. W budżecie ujęto też program ,,Rehabilitacja 25plus” (158 000 zł) oraz program ,,Za życiem: (281 100 zł)

Trzyprocentowy wzrost subwencji z budżetu państwa, planowanej na 2021 rok, nie pozwoli pokryć wydatków ponoszonych przez powiat na prowadzenia placówek oświatowych – wyjaśnia wicestarosta Jakub Jędrzejczak. – W tym roku spodziewany deficyt w finansowaniu edukacji, wstępnie planowany na 9 milionów złotych, będzie o 50 procent niższy. Należy się spodziewać, że w 2021 roku także czeka nas kilkumilionowy deficyt, który powiat będzie musiał pokryć z własnego budżetu.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD